Her birey mutlu yaşamayı hakeder. Bu noktada Türkiye’nin sadece kendi vatandaşlarına değil Suriye ve diğer çevre ülkelerden sığınmacı ya da mülteci olarak gelen kişilere kapılarını açması, dünyanın bildiği bir gerçek.

0
+ Ülkeden Gelen
0
+ Misafir

Peki, gelen bu kişilerin devlet hizmetlerinden faydalanabilmesi, aynı zamanda Türkiye açısından güvenlik risklerinin ortadan kaldırılması nasıl sağlanacak?

Etkin teknoloji kullanımı bu noktada devreye giriyor. Yaşanan bu tecrübenin, araştırma ve geliştirme yeteneklerimizi çözüm bulma konusuna odakladığımızda, Papilon Bütüncül Mülteci Yönetim Teknolojisi(BMYT) ortaya çıktı.

  • BMYT, tüm yabancıların biyometrik verilerinin, sınırdeğer yaklaşımı ile arşivlenerek, tüm kamu hizmetlerinin sunulmasında pratik sorgulama ve hizmet alıcının kimliğini doğrulama imkanı sunuyor.

  • Tüm bireylerin istisnasız kamu hizmetlerinden faydalanabilmesi adına, kolluk güçleriyle entegre 7-24 çalışan bu sistem; yapı içerisindeki her şahsın belge ispatı gerekmeden biyometrik verileriyle kendisini tanımlayabiliyor. Bu sayede, literatürde 1-N denilen günlük 100.000’in üzerinde sorgu, şahsın 10 parmak izi, tek parmak izi, istenirse avuç izi ve irisleri kullanılarak yapılabilir. Sistem komponentleri arasında 8 çeşit uç birim, sabit, mobil, kiosk, e-gate vb. kapsamlarda hizmet vermektedir.

  • İmza yükümlülüğünden, nüfus hizmetlerine; topluma katılım projelerinden, iç güvenlik uygulamalarına; giriş çıkış kontrollerinin otomatize edilmesinden, sığınmacılar için oluşturulmuş kentlerin güvenliğine kadar pek çok nokta bütünleşik modelle çözüme ulaşıyor.

Siz de hem vatandaşlarınızın refahı hem de göç ve göçmen yönetimi ile dünyaya katkı sağlamak açısından en pratik uygulamalarıyla devasa bir teknolojiyi uygun bütçe ile kullanmaya başlamak istiyorsanız; alışılmışın dışına çıkın ve bizi davet edin.

  • BMYT, 10.000.000 kişinin üzerinden kapasitesi, günlük 100.000’in üzerinde sorgu kabiliyeti ve 5sn’nin altında tüm sorgulamaların tamamlanarak hizmet kapısının açılmasını sağlar.

Göçmen

MUTLU VATANDAŞ, MUTLU MİSAFİR