×

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi

• Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemi

(isim tamlaması): Papilon’un birbirini tamamlayan güvenlik modülleri ile kurduğu yüksek güvenlik sistemi.

Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Papilon’un biyometrik entegreli plaka tanıma sistemi, nükleer santraller gibi kritik merkezlerin, güvenlik riskinin daim olduğu millet meclisleri ve devlet binalarının, özellikle askeri teknoloji alanında çalışmaların yürütüldüğü merkezlerin ve piyasada satışı yasak veya hayati öneme sahip malzemelerin bulundurulduğu laboratuvarların giriş ve çıkışlarında kullanılan çok modüllü bir sistemdir.

Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Papilon’un biyometrik entegreli plaka tanıma sistemi, yapay zeka ve makine öğrenmesi üzerine kuruludur. Sisteme, sırası ile araç tanıma, plaka tanıma ve karakter tanıyarak doğrulama öğretilir. Bu sayede, aldatma girişimlerine karşı bağışık bir sistem ortaya çıkar. Biyometrik entegreli plaka tanıma sistemini bir geçiş kontrol ünitesi olarak düşünmek mümkündür. Çalışma prensibi aynı olmakla birlikte, plaka tanıma sistemi insanların değil araçların ayırt edici özelliklerine odaklanır. Algıladığı bir plakayı verisetinde bulunanlarla karşılaştırır, eşleşme olması halinde araç girişine izin verir, aksi halde merkeze girişi engeller. Bununla birlikte, sistem biyometrik entegreli ve çok modüllü bir yapı olduğundan, yalnızca aracın onaylanması yeterli değildir. Bu yüzden, bina girişlerinde sürücülerden iris veya yüz görüntüsü gibi biyometrik verilerini kullanarak ikinci bir geçiş kontrolünden geçmeleri istenir. Bu sayede, aracı kullananın yetkili personel olduğundan emin olmadan, kuruma giriş yapılamaz.

Neden Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma?

1- Geniş Modüler Seçenekler

Papilon’un biyometrik entegreli plaka tanıma sistemi, ihtiyaca ve arzu edilen güvenlik düzeyine göre farklı sistemlerle entegreli olarak kullanılabilir. Kapılar ve garaj kapıları gibi gündelik ve alışılmış yapılara ve iris tarayıcı ve yüz tanıma sistemleri gibi biyometrik ünitelere entegre edilerek iki, hatta üç adımlı güvenlik sağlayabilir. Bu özellik, personel araçlarıyla kuruma giriş yapmaya çalışan yabancılara engel olacaktır.

2- Yapay Zeka & Makine Öğrenmesi

Standart plaka tanıma sistemleri, plaka tespiti için OCR (optik karakter tanıma) olarak adlandırılan bir metot kullanırlar. Söz konusu metotta, plaka dijital ortama aktarılarak karakterler tek tek tanınır. Bu da, elinde plaka ile yürüyen bir kişinin veya hareket halindeki herhangi bir nesneye yerleştirilen plakanın sistem tarafından kabul edilmesine sebep olur. Papilon sistemi ise yapay zeka ve makine öğrenmesini kullanır. Bu sayede, önce araç tanınır ve sistemi yanıltma girişimlerine karşı önlem alınmış olur. Ayrıca, OCR’ın aksine, Papilon’un yapay zeka temelli sistemi, aracın hangi noktasında olursa olsun plakayı yakalayarak tanıyabilir.

3- Dahili ve Merkezi Sorgu Seçenekleri

Papilon biyometrik entegreli plaka tanıma sistemi, dahili bir biyometrik ve plaka veriseti ile bahsedilen merkezlere erişim kontrolünde kullanılabileceği gibi, merkezi ve ülke çapında taşıt kayıtlarının

bulunduğu bir veriseti ve merkezi APFIS ile gümrüklerde ve sınır kapılarında, kimlik kontrolünün yanı sıra, araç kontrolü yapmak için kullanılabilir.

Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemi Nerede Kullanılır?

  • Çeşitli kamu ve özel kuruluşlar tarafından erişim kontrolünde,
  • Gümrük bakanlıkları ve sınır güvenlik personeli tarafından araç ve sürücü kontrolünde,

kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemine Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Araçla giriş-çıkışın yaygın olduğu kritik merkezlerde yalnızca araç kontrolü veya yalnızca sürücü kontrolü ile yetinmek istemediğinizde, üst düzey güvenlik ihtiyacınız olduğunda, kaçakçılık ve uluslararası illegal taşımacılık gibi suçların önüne geçmek istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemini Kim Kullanabilir?

Biyometrik Entegreli Plaka Tanıma Sistemi, kurulumun ardından herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymadan çalışır.

DİĞER GEÇİŞ KONTROL ÜRÜNLERİMİZ

BEOGS

Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi

BEOGS

Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi
Daha fazla bilgi için

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi
Daha fazla bilgi için

GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

Daha fazla bilgi için