×

BEOGS

•Beogs

(isim): Özellikle havaalanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış biyometrik entegreli otomatik geçiş kontrol ve e-kapı sistemi.

BEOGS Nedir?

Küresel çapta terörizm tehdidinin artması, özellikle havaalanlarında uygulanan güvenlik prosedürlerinin değiştirilmesini zorunlu kıldı. Havaalanlarına yeni güvenlik ve kontrol memurlarıyla fiziksel güç takviyesi yapmak hem yetersiz kalıyor, hem de artan güvenlik ihtiyacından ötürü yeni arama prosedürleri yer yer kişilik haklarını ihlal eden, agresif bir hale bürünüyordu. BEOGS tam da bu krize çözüm üretmek için geliştirilen biyometrik entegreli ve çok fonksiyonlu bir e-kapı sistemidir. BEOGS sayesinde tüm yorucu havaalanı kontrolleri yerini bir kapıdan geçmeye bırakır.

BEOGS Nasıl Çalışır?

BEOGS’a entegre edilmiş parmak izi tarayıcısı, iris tarayıcısı veya yüz tanıma sistemi, kişinin kimliğinin hızlı ve etkin şekilde doğrulanmasını sağlar. Yine sisteme entegre belge okuyucusu sayesinde, yeni nesil kimlik ve pasaportlardaki çiplere gömülü biyometrik veriler ve belgelerin altında bulunan kodlar okunarak sistem tarafından alınan bilgilerle karşılaştırılır. Bu iki aşamalı kimlik doğrulama hem hata payını ortadan kaldırır hem de oldukça kısa sürer. BEOGS’a entegre biyometrik üniteler sayesinde, sistemde biyometrik kaydı olmayan vatandaşların kayıtları havaalanında veya kolluk kuvvetleri tarafından belirlenen kayıt istasyonlarında yalnızca birkaç dakikada oluşturulabilir.

Neden BEOGS?

1- Multimodel Sistem

BEOGS’a birden fazla geçiş kontrol unsuru eklenebilir. Bu bir kart/kimlik okuyucu ve bir biyometrik tarayıcı olabileceği gibi, birden fazla biyometrik tarayıcının bulunduğu düzenlemeler de yapmak mümkündür.

PAPILON BEOGS

2- Çift Kontrol

BEOGS barındırdığı birden fazla geçiş kontrol ünitesi sayesinde her kişinin doğrulamasını en az iki kez yapar. Bu da, çok daha güvenli sorgu yapıldığı anlamına gelir.

3- Merkezi ve Lokal Sorgu Seçenekleri

BEOGS ile hem dahili, hem de merkezi APFIS entegrasyonuyla sorgulama yapmak mümkündür. Özellikle uluslararası güvenlik kurumlarının izleme listelerindeki zanlı ve şüphelilerin ülkeye girme teşebbüslerinde lokal ve merkezi sorgulama oldukça önemlidir. İnternetin olmadığı alanlarda lokal sorgulama yapılarak giriş çıkış işlemleri, kimlik ve belge sahteciliği girişimleri kolayca tespit edilir.

BEOGS Nerede Kullanılır?

BEOGS, havaalanları, sınır ve gümrük kapılarında, ilgili personel veya kolluk kuvvetlerince, vatandaşların huzurunu bozmadan güvenliği sağlamada kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

E-Gate Havaalanı Güvenliği

Bütüncül Bir Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi Ile Konsept Hayata Geçirildi!

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

BEOGS’a Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Terör tehdidi ve dışarıdan göçmen akışının yoğun olduğu durumlarda, çok sayıda turistin ülkenizi ziyaret ettiği tatil sezonlarında, iç ve dış kaynaklı güvenlik tehditlerinin yoğun olduğu zamanlarda BEOGS’a ihtiyaç duyarsınız.

BEOGS’u Kim Kullanabilir?

BEOGS büyük ölçüde otomatik bir sistemdir. Fakat kayıt almak gerektiğinde veya vatandaşları yönlendirmek için havaalanı personeli ve sınır güvenlik birimleri tarafından kontrol edilebilir.

beogs

DİĞER GEÇİŞ KONTROL ÜRÜNLERİMİZ

PLAKA TANIMA

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi

PLAKA GEÇİŞ

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi
Daha fazla bilgi için

GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

Daha fazla bilgi için

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi
Daha fazla bilgi için