×
BEOGS

•Beogs

(isim): Özellikle havaalanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış biyometrik entegreli otomatik geçiş kontrol ve e-kapı sistemi.

BEOGS Nedir?

Küresel çapta terörizm tehdidinin artması, özellikle havaalanlarında uygulanan güvenlik prosedürlerinin değiştirilmesini zorunlu kıldı. Havaalanlarına yeni güvenlik ve kontrol memurlarıyla fiziksel güç takviyesi yapmak hem yetersiz kalıyor, hem de artan güvenlik ihtiyacından ötürü yeni arama prosedürleri yer yer kişilik haklarını ihlal eden, agresif bir hale bürünüyordu. BEOGS tam da bu krize çözüm üretmek için geliştirilen biyometrik entegreli ve çok fonksiyonlu bir e-kapı sistemidir. BEOGS sayesinde tüm yorucu havaalanı kontrolleri yerini bir kapıdan geçmeye bırakır.

BEOGS Nasıl Çalışır?

BEOGS’a entegre edilmiş parmak izi tarayıcısı, iris tarayıcısı veya yüz tanıma sistemi, kişinin kimliğinin hızlı ve etkin şekilde doğrulanmasını sağlar. Yine sisteme entegre belge okuyucusu sayesinde, yeni nesil kimlik ve pasaportlardaki çiplere gömülü biyometrik veriler ve belgelerin altında bulunan kodlar okunarak sistem tarafından alınan bilgilerle karşılaştırılır. Bu iki aşamalı kimlik doğrulama hem hata payını ortadan kaldırır hem de oldukça kısa sürer. BEOGS’a entegre biyometrik üniteler sayesinde, sistemde biyometrik kaydı olmayan vatandaşların kayıtları havaalanında veya kolluk kuvvetleri tarafından belirlenen kayıt istasyonlarında yalnızca birkaç dakikada oluşturulabilir.

Neden BEOGS?

1- Multimodel Sistem

BEOGS’a birden fazla geçiş kontrol unsuru eklenebilir. Bu bir kart/kimlik okuyucu ve bir biyometrik tarayıcı olabileceği gibi, birden fazla biyometrik tarayıcının bulunduğu düzenlemeler de yapmak mümkündür.

PAPILON BEOGS

2- Çift Kontrol

BEOGS barındırdığı birden fazla geçiş kontrol ünitesi sayesinde her kişinin doğrulamasını en az iki kez yapar. Bu da, çok daha güvenli sorgu yapıldığı anlamına gelir.

3- Merkezi ve Lokal Sorgu Seçenekleri

BEOGS ile hem dahili, hem de merkezi APFIS entegrasyonuyla sorgulama yapmak mümkündür. Özellikle uluslararası güvenlik kurumlarının izleme listelerindeki zanlı ve şüphelilerin ülkeye girme teşebbüslerinde lokal ve merkezi sorgulama oldukça önemlidir. İnternetin olmadığı alanlarda lokal sorgulama yapılarak giriş çıkış işlemleri, kimlik ve belge sahteciliği girişimleri kolayca tespit edilir.

BEOGS Nerede Kullanılır?

BEOGS, havaalanları, sınır ve gümrük kapılarında, ilgili personel veya kolluk kuvvetlerince, vatandaşların huzurunu bozmadan güvenliği sağlamada kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

E-Gate Havaalanı Güvenliği

Bütüncül Bir Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi Ile Konsept Hayata Geçirildi!

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

BEOGS’a Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Terör tehdidi ve dışarıdan göçmen akışının yoğun olduğu durumlarda, çok sayıda turistin ülkenizi ziyaret ettiği tatil sezonlarında, iç ve dış kaynaklı güvenlik tehditlerinin yoğun olduğu zamanlarda BEOGS’a ihtiyaç duyarsınız.

BEOGS’u Kim Kullanabilir?

BEOGS büyük ölçüde otomatik bir sistemdir. Fakat kayıt almak gerektiğinde veya vatandaşları yönlendirmek için havaalanı personeli ve sınır güvenlik birimleri tarafından kontrol edilebilir.

beogs

DİĞER GEÇİŞ KONTROL ÜRÜNLERİMİZ

PLAKA TANIMA

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi

PLAKA GEÇİŞ

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi
Daha fazla bilgi için

GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

Daha fazla bilgi için

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.