×

BEBEK AYAK İZİ TARAYICI

PAPILON-baby-footprint-system

• Bebek Ayak İzi Tarayıcı

(isim): Ayak parmak, topuk ve ayak ayası izi alan bebek ayak izi tarayıcısı.

Bebek Ayak İzi Tarayıcısı Nedir?

Yenidoğan ünitesindeki rutin işlemlerden biri, bebeğin ayak izinin biyometrik tarayıcılar vasıtasıyla alınmasıdır. Bu iz doğum defterine; bebeğin doğum tarihi, cinsiyeti, annenin adı ve soyadı ile annenin parmak izi alınarak hem bebeğin hem de annenin kimlik teşhisi yapılır. Hastanedeki bebeklerin birbirine karışması önlenir.

Bebeğiniz dijital ayak izi ile hastanede kimliklendirilecek.

Bebek Ayak İzi Tarayıcısı Nasıl Çalışır?

Papilon Güvenli Bebek Sistemi ile dijital olarak alınan bebek ayak izi, annenin baş parmaklarıyla ilişkilendirilerek saklanır ve istenildiği zaman bebeğin ayak izi ve annenin baş parmakları sorgulanarak bebeğin kimlik doğrulaması yapılabilir.

Neden Bebek Ayak İzi Tarayıcısı?

İz kalitesine göre karşılaştırdığımızda bebek ayak izleri, yetişkinlere göre daha az kalitededir. Bunun sebebi, papil adı verilen el ve ayak parmak yüzeyinde oluşan hatların bebeklerde henüz tam oturmamış olmasıdır. Bu da, yeni doğmuş bebeğin ayak izinin mürekkep ile alınması esnasında iz kalitesi düşüklüğüne sebep olur. Mürekkep ile net olarak alınamayan belirsiz papil hatları, dijital ortamda yüksek Papilon teknolojisiyle çok daha doğru bir şekilde kaydedilir.

“Bu bebeğin annesi bu kişidir” söyleminin teknolojik olarak doğruluğunun kanıtlaması, bebek ayak izlerinin dijital olarak alınması ve sorgulanması ile mümkündür.

Bebek Ayak İzi Tarayıcısı Kim Kullanabilir?

Kullanıcı dostu arayüz sayesinde, temel bilgisayar bilgisi olan hastane personeli, 5 dakikalık kısa bir eğitimin ardından tarayıcıyı kullanarak iz alabilir ve gerektiğinde sorgu yapabilir.