×
BS-16

Balistik Tarayıcı

• BS-16

(isim): Mermi çekirdeği ve kovan tarayan balistik tarayıcı.

BS-16 Nedir?

Ateşli silahlarla işlenen suçlarda güvenlik güçlerini suçluya götüren en önemli kanıtlar mermi çekirdekleri ve kovanlardır. Bunları inceleyerek kullanılan silahı tespit eden güvenlik güçleri, silahtan suçluya ulaşırlar. BS-16, mermi çekirdeği ve kovanları farklı aydınlatma koşulları altında tarayarak olayların hızlı ve doğru sonuçlanmasını sağlar.

BS-16 Nasıl Çalışır?

BS-16, farklı mermi çekirdeği ve kovan tutucuları sayesinde hem mermi çekirdeği hem de kovan tarar. Sektörde ender bulunan yeteneklerine rağmen BS-16 diğer balistik tarayıcılardan çok daha küçüktür. Pek çok balistik tarayıcı üç boyutlu model çıkarabilmek için nesneye her yandan ışın göndererek tarama yapar. Bu da ortalama balistik tarayıcının buzdolabı büyüklüğünde olmasına neden olur. BS-16 ise masa üstünde rahatça kullanılabilecek ufak bir kutu büyüklüğündedir. BS-16 üç boyutlu model oluşturmak için gereken derinlik ölçümünü hareket eden derinlik algılayıcı tarayıcı başlığı sayesinde çok daha kolay yapar. Daha sonra taranan nesneler kodlanmak üzere otomatik olarak ilgili modüle gönderilir.

Neden BS-16?    

1- KOVAN VE MERMİ ÇEKİRDEĞİNİ TEK DONANIMLA TARAMA

BS-16 farklı tutucuları sayesinde hem kovan hem de mermi çekirdeği tarar. Bu sayede olay yeri incelemelerinde farklı iki tarayıcı bulundurmaya gerek kalmaz.

Papilon Balistik Tarayıcı

2- Kısa Tarama Süresi

BS-16 kovanları bir buçuk dakikada mermi çekirdeklerini üç dakikada tarar. Bu süre, sektördeki diğer ürünlerin tarama sürelerine göre oldukça kısadır.   

3- Tek Tuşla Çoklu Tarama

BS-16 ile on kovana kadar tek tuşla otomatik tarama yapılabilir. Bu da uzmanların tarama için vakit kaybetmeden diğer olaylara zaman ayırmasını sağlar.

Balistik
Papilon Balistik Tarayıcı

4- Taşınabilir Boyut

BS-16, ergonomik yapısı sayesinde mobil olarak kullanılabilir. Bu da, uzmanlara sahada anında analiz yapma imkanı sağlar.  

5- Aparat Seçenekleri

BS-16’nın farklı kalibredeki silahlardan çıkan mermi çekirdekleri ve kovanların taranması için farklı boyutta tutucu aparatları bulunur.

BS-16 Nerede Kullanılır?

BS-16, kolluk kuvvetleri tarafından ateşli silahlarla işlenen suçları aydınlatmada kullanılır.

BS-16’ya Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

BS-16’ya ateşli silahlarla işlenen suçları kısa sürede aydınlatmak istediğinizde ve hem mermi çekirdeği ve kovan izlerini aynı ünitede tarayıp hem yüksek iz kalitesi hem de yüksek doğruluk elde etmek istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

BS-16’yı Kim Kullanabilir?

BS-16 kullanıcı dostu tarayıcıdır, temel bir eğitimin ardından ilgili birim personeli kullanabilir.                                                    

BS-16

Balistik Tarayıcı

ÖZELLİKLERİ

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

Kovan ve mermi çekirdeklerini tek donanımla tarama

Farklı boyutlarda tarama aparatları

Mermi çekirdekleri ve kovanları farklı ışık koşulları altında tarama

AVANTAJLARI

Hızlı tarama süresi
2 boyutlu ve 3 boyutlu tarama
Mobil kullanım ile sahada kolaylık
Hareket halindeyken (araç içi vb.) tarama yapabilme

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.