×
ARSENAL ABIS

Automated Ballistics Identification System

• Arsenal Abis

(isim): Otomatik balistik tespit sistemi.

ARSENAL ABIS Nedir?

ARSENAL ABIS, BS-16 (balistik tarayıcı) ile taranan mermi çekirdeği ve kovan izlerini dijital ortamda görselleştiren ve mukayese yapma amaçlı balistik uzmanlarına yardımcı olan bir yazılımdır.

ARSENAL ABIS Nasıl Çalışır?

ARSENAL ABIS, BS-16’nın taradığı mermi çekirdekleri ve kovanları dijital ortama aktarır. Yazılım sayesinde mermi üzerindeki ayırt edici özellikler farklı renk kodlarıyla otomatik olarak kodlanır. Kodlanan mermi çekirdekleri ya da kovanlar sorgulanmak üzere verisetine gönderilir.Bu sayede, balistik uzmanları objeleri dijital ortamda çok daha büyük ve belirgin görseller üzerinden mukayese yaparak olayları çözüme ulaştırır.

Neden ARSENAL ABIS?

1- Yüksek Doğruluk Oranı

BS-16’nın yetenekleriyle de desteklenen sistem, üstün kodlama ve eşleme algoritması sayesinde doğru adaya en yüksek puanla ve ilk sırada ulaşmanızı sağlar.

Papilon Arsenal
Arsenal Abis

2- Akıllı Aday Listesi

ARSENAL ABIS, sorgulanan kartlarla aday kartları benzerlik sırasına göre azalan sırada göstererek kolluk güçlerine zaman kazandırır. Bu sayede uzmanlar önceliği benzerlik oranı en yüksek izlere verebilirler.

3- Farklı Boyut Seçenekleri

ARSENAL ABIS izleri hem iki hem de üç boyutta görüntülemenize ve mukayese etmenize imkan verir.

Papilon Arsenal
Balistik

4- Tek Tuşla Çoklu Görev

ARSENAL ABIS ile on kovana kadar otomatik tarama ve kodlama yapılabilir. Bu da uzmanların tarama için vakit kaybetmeden diğer olaylara vakit ayırmasını sağlar.

ARSENAL ABIS Nerede Kullanılır?

ARSENAL ABIS, kolluk kuvvetleri tarafından ateşli silahlarla işlenen suçlarda silah ve suçlu tespiti yapmak için mermi kovan ve çekirdeği analizinde kullanılır.

ARSENAL ABIS’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

  • Silah ruhsatı verilirken test atışı sonrası kişiye ait silahtan çıkan mermi izlerini dijital olarak kaydetmek istediğinizde,
  • Olay yerinden elde edilen mermi çekirdeği ya da kovanın kime ait olduğunu bulmak istediğinizde,
  • Silahtan zanlıya kolayca ulaşmak istediğinizde,
  • Kriminal olayları izler soğumadan çözmek istediğinizde,
  • Kolluk kuvvetlerinin, özellikle balistik uzmanlarının işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmak istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

ARSENAL ABIS’i Kim Kullanabilir?

ARSENAL ABIS’in ideal veriseti kullanıcısı balistik uzmanlarıdır. Ancak, izleri dijital ortama aktarma işlemi kısa bir eğitiminden sonra herkes tarafından yapılabilir.

Arsenal abıs

Otomatik Balistik Tespit Sistemi

ÖZELLİKLERİ

Taranan nesnelerde boyut veya şekil kısıtı olmaması

Tarama esnasında farklı aydınlatma özellikleri

Tek tuşla on kovan tarayabilme

Kovanda oluşan karakteristik özellik için ayrı aday listesi oluşturma

Mukayese sırasında farklı karşılaştırma seçenekleri kullanabilme (Yan-yana, transparan üst üste)

Otomatik ve manuel kodlama

AVANTAJLARI

Hızlı sorgu
Yüksek doğruluk oranı
Kullanıcı dostu
Bağımsız verisetleri
2 boyutlu ve 3 boyutlu inceleme imkanı
Linux ve Windows ile uyumlu çalışma

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.