×

Bankacılık işlemlerinde müşterinin ve kurumun birbirine olan güveni, bankanın itibarı ve geleceği için oldukça önemlidir.

Bankalar müşterilerine olan güvenlerini kredi skorları ve benzeri faktörlere dayandırırken müşterilerin esas ihtiyacı kişisel bilgilerinin ve birikimlerinin güvende olduğunu bilmektir. Finansal suçlarda kullanılan yöntemlerin teknolojiye adapte olarak karmaşıklaşması, alınan önlemlerin de teknolojiden beslenmesini bir zorunluluk haline getirdi.

Papilon’un Akıllı Bankacılık Çözümleri, özel hesap ve kasalara, müşteri ve hesap bilgilerine erişimde biyometrik unsurların kullanılarak işlem güvenliğinin maksimum düzeye çıkarılmasını sağlar.

Bunların yanı sıra büyük meblağların transferi ve ipotek işlemlerinde de biyometrik doğrulamadan faydalanılabilir. Biyometrik verinin bankacılık süreçlerinde kullanımı hem hata payını minimize eder hem de söz konusu bilgi ve meblağlara dair sorumluluğun şeffaf ve adil şekilde paylaşımını sağlar. Papilon Akıllı Bankacılık Çözümleri’nin en büyük avantajı, biyometrik veri kullanılarak yapılan tüm işlemlerin zaman ve kullanıcı bilgisiyle birlikte saklanması ve raporlanabilir olmasıdır. Bu özellik, bankaya korunmak veya işlenmek üzere iletilen her bir değerin, bankada geçirdiği süreçlerin eksiksiz bir şekilde belgelenmesini sağlar.

Sistem, müşteri ve personelin rızası dahilinde alınmış biyometrik verilerin saklandığı kurumsal bir veriseti eşleştirme algoritmasıyla çalışan bir yazılım ve çeşitli biyometrik iz alım modüllerinden oluşur.Sistem, okunan izleri verisetinde bulunanlarla karşılaştırarak işlem izni verir.

Papilon Bankacılık Çözümleri’nde mobil veya sabit biyometrik üniteler kullanılabileceği gibi, parmak izi alma teknolojisine sahip telefon, tablet ve bilgisayarlardan da yararlanılabilir. Bu sayede dijital bankacılıkta internet korsanlığı ve taklit siteler yüzünden daha sık rastlanan kaygılar giderilmiş ve kullanıcıların güveni sağlanmış olur.