Afganistan Heyeti Papilon’da Workshopa Katıldı

Afganistan Heyeti Papilon’da Workshopa Katıldı

Papilon, Afganistan İslam Cumhuriyeti Başkanlık Ofisi yetkilisi ve Afganistan Emniyet Genel Müdürlüğü heyetini Ankara’daki merkezinde ağırladı. 4 gün süren görüşmelerde Afgan heyeti, Papilon Savunma’nın düzenlediği workshoplara katıldı.
Ankara’da 21-25 Ocak 2018 tarihlerinde “Kişi tespit sistemleri, suç ve terörle mücadele kapsamında kriminal inceleme” konulu çalıştayla başlayan görüşmelerde, Afganistan’da bulunan sistemlerin ülkesel gerçeklere çözüm üretemediği tespit edildi.
Papilon uzmanları, Afganistan yetkililerine ülke bazlı ürettikleri çözümleri ve bilgi birikimlerini aktararak, verimliliği artırma konulu bilgilendirme yaptı.

Çalıştayın ardından, görüşülen konuların sahada incelenmesi için T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ilgili birimlerine karşılıklı görüş alışverişi usulüyle ziyaret gerçekleştirildi. Heyet, bu ziyaretlerde fiili uygulamalar üzerinden canlı olarak Papilon’un çözümlerini inceledi.
Papilon yetkilileri, kamu güvenliği açısından biyometrik kimliklendirmenin kritik önem taşıdığını belirtirken, “Sürekli güncellenen sistemlerimiz, ARGE ve üretim faaliyetlerimiz hakkında Afgan heyetinden aldığımız geri bildirimler bizi çok mutlu etti. Umarız bu ziyaret Afganların güvenlik ve savunma çalışmalarına destek olur” dedi.

Paylaş:

İlgili Gönderiler

Bir Cevap Yazın