×

SYSTÈME DE DÉTECTION DE MASQUE

• Système de détection de masque

(nom): Logiciel Papilon qui détermine si des mesures de protection de la santé publique sont mises en œuvre.

Qu'est-ce que le système de détection de masque?

Le système de détection de masque est un logiciel qui détermine si les mesures prises pour la protection de la santé publique sont ou non suivies dans les domaines et situations où l’utilisation d’un masque est obligatoire et informe les autorités.

Comment fonctionne le système de détection de masque?

Des données visuelles de différents types de masques sont transmises au système sur la base de l’intelligence artificielle et un apprentissage en profondeur et une reconnaissance des types de masques sont fournis. Le logiciel, qui est ensuite intégré aux caméras IP ou aux caméras des appareils, scanne les visages dans les images en temps réel collectées par les caméras et détermine si un masque est utilisé. Si des personnes qui n’utilisent pas de masque sont détectées dans l’image reçue, le système avertira les autorités par alarme ou par message.

Pourquoi un système de détection de masques?

1- APPRENTISSAGE PROFOND

Avec l’apprentissage en profondeur, notre système apprend tout en travaillant. De cette façon, lorsqu’une méthode de protection différente de celle des types de masques introduits en premier lieu est utilisée, il détecte la méthode utilisée. Le système peut décider si l’appareil et les méthodes utilisés à l’extérieur du masque (masque tubulaire, essayer de se protéger avec un col de vêtement, fermer la bouche à la main, etc.) sont acceptables. De cette façon, lorsqu’une personne qui couvre une partie de son visage avec sa main ou un costume est détectée, le système déclenche une alarme et contribue à prendre la santé publique au sérieux, en sensibilisant aux bonnes méthodes pour le public et en appliquant les precautions avec precision.

Papilon Maske Tespit Sistemi Geçiş Güvenliği

2- UN DESIGN FLEXIBLE

Le système de détection de masque peut être utilisé en s’intégrant à d’autres technologies Papilon et à de nombreuses technologies utilisées dans l’industrie. Par exemple, en s’intégrant dans les unités de contrôle d’accès, les personnes qui n’utilisent pas de masque peuvent être empêchées d’entrer dans une certaine zone. Avec les caméras placées à l’entrée, le système qui détecte le masque peut ouvrir la porte en déclenchant la porte s’il est détecté que la personne utilise le masque et sinon il peut en empêcher l’accès.

3- SYSTÈME D’ALERTE EN TEMPS RÉEL

Dès que le système détecte des personnes qui ne portent pas de masque, il avertit les personnes concernées via l’interface utilisateur / panneau de contrôle, permettant d’intervenir sur la situation. Grâce à ces alertes instantanées, les interventions ne sont pas retardées et la santé publique est protégée

Papilon Maske Tespit Sistemi

est utilisé le système de détection de masque?

De nos jours, lorsqu’il y a une épidémie mondiale à notre actualité , notre système peut être utilisé pour protéger la santé des clients et des employés dans des entreprises telles que les boulangeries, les marchés, les magasins et les centres commerciaux, qui sont autorisés à fonctionner de manière limitée en prenant les précautions nécessaires. En dehors de cela, il peut aider la police ou les unités de police de la région en détectant sur les caméras de sécurité dans les marchés et les zones ouvertes. En outre, il peut être utilisé dans des domaines complètement couvert tels que les hôtels et les salles à manger d’affaires où le risque de contamination est élevé.

Outre les conditions épidémiques, notre système peut être utilisé en conjonction dans des unités néonatales où des bébés dont le système immunitaire n’est pas encore développé et des soins intensifs, des services pédiatriques et des unités d’onchologie où les patients avec un système immunitaire affaibli et des modules de contrôle d’accès dans les unités comme ceux du SIDA.

Qui peut utiliser le système de détection de masque?

Le système peut être utilisé par les hôpitaux, les agences gouvernementales, les entreprises privées, la police et les unités de police pour protéger la santé publique par le personnel concerné.

NOS LOGICIELS DE RECONNAISSANCE VISAGE

SNAPFACE

CELEBRITY HUNT

FACE SDK

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.