×
SEEMETRIX

Logiciel d'Analyse des émotions et du Contenu Client

• SeeMetrix

(nom): Logiciel qui mesure la satisfaction du client et analyse le comportement du consommateur par une analyse faciale en temps réel.

Qu'est-ce que Seemetrix?

Seemetrix est un logiciel d’analyse des émotions et des réponses qui peut être utilisé sur des panneaux d’affichage interactifs et des affichages en magasin. Avec les données fournies par Seemetrix, les entreprises et les marques comprennent ce que veulent leurs clients et clients potentiels et peuvent façonner leurs stratégies commerciales en fonction de cette réponse.

Comment fonctionne Seemetrix?

Fondamentalement, Seemetrix est un logiciel qui analyse le visage humain. Effectue une analyse de l’action et de l’émotion en fonction des points déterminés sur le visage humain et ses mouvements. De cette façon, Seemetrix suit les mouvements des yeux et indique combien de secondes un utilisateur a montré un intérêt pour la publicité, si la réponse émotionnelle à la publicité avec l’analyse faciale est positive, bref, quels utilisateurs recevront le produit annoncé et lesquels ne le seront pas.

Pourquoi Seemetrix?

1- Respect des données personnelles

Seemetrix analyse les images faciales des personnes sans les enregistrer. Cela signifie que les informations que Seemetrix recueille auprès des utilisateurs sont totalement anonymes et que rien sur la personne n’est stocké par le logiciel. Seemetrix ne propose qu’une nouvelle façon technologique de faire des études de marché et ne viole pas les droits des personnes.

Papilon seemetrix
Papilon SeeMetrix
Papilon seemetrix
Papilon seemetrix

2- Référence large des données

Les données ne deviennent significatives qu’avec d’autres données qui leur sont associées, avec des informations supplémentaires. En bref, la signification et la disponibilité des données collectées par tout système dépendent du nombre de types de données concernés par le système et de la manière dont elles sont liées. Seemetrix vous mesure, l’âge, le sexe, la durée d’attention, la réponse émotionnelle et opérationnelle, et vous donne un portrait complet de vos clients potentiels.

Seemetrix est-il utilisé?

Seemetrix est utilisé dans de nombreux domaines tels que les affichages en magasin et les panneaux d’affichage interactifs pour effectuer des études de marché et mesurer la satisfaction des clients.

Quand avez-vous besoin de SeeMetrix?

Vous avez besoin de Seemetrix lorsque vous voulez savoir si vos clients sont satisfaits vis à vis du nouveau produit, lorsque vous visez à diriger vos investissements et vos productions avec les conseils des technologies intelligentes, et à augmenter le profit et l’efficacité de votre entreprise.

Qui peut utiliser Seemetrix?

Toute entreprise qui souhaite mieux communiquer avec son public cible et diriger son entreprise avec ses commentaires peut utiliser Seemetrix.

SeeMetrIx

Logiciel d'Analyse des émotions et du Contenu Client

LOGICIEL D’APPLICATION

Collecte de données: nombre de vues, sexe, tranche d’âge, durée du suivi.

Capacité de lancement d’événements en temps réel.

Propre serveur de statistiques.

Seemetrix est un système qui respecte pleinement la vie privée individuelle. Le logiciel ne prend ni ne stocke aucune photo du spectateur, ni ne collecte aucune identification ou autre information personnelle. Les images capturées en temps réel sont immédiatement détruites après avoir été scannées et analysées.

Versions Android et Linux disponibles, version Chrome OS en cours de développement.

AVANTAGES

Performances de détection et d'analyse supérieures.
Interface de développement d'applications (API) pour l'intégration en marque blanche.
La possibilité de lancer des événements simultanément.
Prise en charge de la webcam standard ou du capteur 3D.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.