×
PYUZ

Système de reconnaissance faciale à partir de photos et de videos

• Pyüz

(nom): système de reconnaissance faciale à partir de photos et de vidéos.

Qu'est-ce que Pyuz?

PYUZ est un logiciel qui identifie les personnes à partir de photos, de modèles de pairs et de vidéos.

Comment fonctionne PYUZ?

Dans les bases de données PYUZ; En plus des photos biométriques prises avec un appareil Papilon tel que le FK-2T, il y a des photos prises avec différents équipements, des images transférées avec des scanners de documents et des images numériques, et des images prises avec des systèmes tels que KLIM 3D, des caméras de sécurité et des caméras vidéo. Tous ces documents visuels sont utilisés dans les requêtes à partir de photos et de vidéos. PYUZ encode les visages en utilisant les caractéristiques communes des groupes ethniques, également connus sous le nom anthropométrique, et les critères de la science du crâne, la craniométrie, et compare les images en utilisant ces points distinctifs. Les correspondances trouvées à la suite de cette comparaison sont triées par taux de similitude décroissant. PYUZ est un système très précis. De cette façon, la correspondance correcte est en haut de l’ordre des candidats. Cependant, l’opérateur peut prendre la même décision en évaluant les faces correspondantes.

Pourquoi PYUZ?

1- DÉTECTION DE PERSONNES PAR PHOTOGRAPHIE ET ​​VIDÉO

Les systèmes de reconnaissance faciale standard utilisent des photos pour la reconnaissance des personnes. En revanche, PYUZ peut faire la reconnaissance faciale à la fois de la photographie et de la vidéo.

Papilon Pyüz
Papilon Pyüz

2- CODAGE AUTOMATIQUE ET MANUEL

Les images de visages saisies dans PYUZ sont automatiquement encodées et envoyées à la requête. Dans les cas où la qualité et la résolution de l’image sont faibles, l’opérateur peut encoder manuellement l’image. Le codage est le marquage de points distinctifs sur le visage et sert de référence pour décider si deux images sont identiques pendant la requête. La fonction de codage automatique permet d’économiser le temps nécessaire pour coder manuellement chaque face individuellement.

3- INTÉGRATION KLIM 3D

PYUZ peut être intégré à l’application de modélisation homologue de Papilon KLIM 3D. De cette façon, les pairs suspects modélisés sur la base des déclarations de témoins oculaires peuvent être interrogés contre des images de personnes réelles dans des ensembles de données PYUZ et peuvent identifier le suspect. PYUZ simplifie le travail des opérateurs en triant les correspondances trouvées pour les jeux de données dans les jeux de données en fonction du taux de similitude décroissant.

Papilon KLIM 3D
Papilon Pyüz

4- INTÉGRATION APFIS

Avec APFIS, le service de signature de Papilon, lors de l’enregistrement d’une personne, les photos de la personne sont enregistrées dans le système avec les empreintes digitales. Par conséquent, lorsque PYUZ fonctionne de manière intégrée avec APFIS, une requête est faite à partir de l’empreinte digitale et de l’image du visage. Dans ces requêtes faites en utilisant des données biométriques doubles, les chances de trouver la bonne correspondance sont considérablement augmentées.

PYUZ est-il utilisé?

PYUZ est utilisé par les entreprises chargées de l’application des lois et de la citoyenneté pour identifier et vérifier les suspects et les personnes photographiées.

Quand avez-vous besoin de PYUZ?

Vous avez besoin de PYUZ pour détecter et vérifier l’identité d’une personne, lorsque vous souhaitez détecter avec précision des personnes à partir d’images faciales de faible résolution, usées ou de mauvaise qualité, ou si vous souhaitez détecter des suspects et des criminels à partir d’une video.

Qui peut utiliser PYUZ?

PYUZ est un système de détection de personne et d’analyse d’image faciale. Après une courte formation sur les méthodes de codage et d’analyse utilisées pour la détection des visages, le personnel de chaque unité peut l’utiliser.

pyuz

Système de reconnaissance faciale à partir de photos et de vidéos

PROPRIÉTÉS

L’image peut être prise à partir d’une vidéo, d’une photo ou d’un appareil photo numérique

Possibilité d’ajouter une définition

Codage automatique

Requête rapide

Base de données centrale

AVANTAGES

Intégration avec APFIS
Intégration avec Klim 3D
Interface conviviale
Structure personnalisable
Prise en charge sur Linux, Windows et différentes plates-formes

NOS LOGICIELS DE RECONNAISSANCE VISAGE

SNAPFACE

CELEBRITY HUNT

FACE SDK

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.