×
PAPILON M

Biométrique Portable

Papilon M

• PAPILON M

(nom): Station de travail biométrique portable qui intègre de nombreux services de Papilon.

Qu'est-ce que Papilon M?

Papilon M est l’un des scanners d’empreintes digitales de qualité supérieure de Papilon ou un poste de travail biométrique mobile équipé d’un scanner balistique BS-16, comprenant un appareil photo et un ordinateur portable.

Comment Papilon M fonctionne?

Papilon M est conçu pour enregistrer et interroger les personnes / preuves sur le terrain. Obtenir et remettre en question l’inscription des citoyens, des immigrants ou des suspects lorsque Papilon est équipé de lecteurs d’empreintes digitales; Lorsqu’il est équipé d’un scanner balistique, il est utilisé pour enregistrer et interroger les traces de balles et des cartouches.

Pourquoi Papilon M?

1- Résistant aux chocs

Papilon M est livré dans un étui antichoc. Cela protège les pièces du Papilon M des dommages causés par le transport et les chocs. Tous les composants du module sont montés sur le sac avec un système d’amortisseur. Cela garantit une disposition optimale de l’équipement et des économies d’espace dans un espace limité, et garantit que les composants ne sont pas endommagés lorsque le sac est ouvert ou fermé. La conception robuste du Papilon M permet de transporter facilement le module dans les cabines de fret et les avions sans se soucier des dommages.

Papilon-M
Papilon M

2- Large zone d’utilisation

Papilon M, à la fois dans la gestion des transactions de citoyenneté avec les scanners APFIS, LS App et LS, dans l’enregistrement et l’enquête sur l’immigration, dans les processus criminels, et dans l’entrée et l’ensemble de données des cartouches et des balles obtenues à partir de la scène avec le logiciel Papilon ABIS et le scanner balistique BS-16.

3- Matériel personnalisable

En ajoutant des unités telles qu’un scanner de documents et une imprimante mobile à Papilon M, la station peut être personnalisée et la zone d’utilisation peut être étendue.

Papilon M
Papilon-M

4- Options de connexion flexibles

Papilon M peut être utilisé avec des modems portables, ce qui signifie qu’il n’a pas besoin d’une connexion réseau fixe.

5- Capacité de requête locale

Grâce à son jeu de données interne, les traçes balistiques et les empreintes digitales prises à l’aide de Papilon M peuvent être interrogées localement sans être envoyées au centre. Cela permet à l’opérateur d’effectuer son travail sans interruption même en l’absence d’Internet sur le terrain.

Papilon M est-il utilisé?

Étant donné que Papilon M est une station portable, elle est utilisée pour enregistrer et interroger à n’importe quel point géographique, sans avoir besoin d’équipement supplémentaire.

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

Sécurité Pénitentiaire

Sécurité Pénitentiaire

Gestion des Migrations İnternationales

E-GATE SÉCURITÉ AÉROPORTUAIRE

Quand avez-vous besoin de Papilon M?

  • Pour mener à bien les procédures de citoyenneté dans les camps de réfugiés, les postes frontaliers et les points éloignés à certaines distances des bureaux du gouvernement,
  • Prise de contact et requite
  • Collecte de traces et de preuves à utiliser dans les enquêtes médico-légales
  • Enregistrement et contrôle des détenus dans les prisons avec le scanner d’empreintes digitales et palmaires LS-4421

Qui peut utiliser Papilon M?

L’utilisation de Papilon M nécessite des connaissances basiques sur les empreintes digitales et la balistique. Étant donné que Papilon M n’est pas un kit d’analyse mais une unité d’enregistrement et d’interrogation, les forces armées et les forces de l’ordre peuvent facilement utiliser le module en fonction de leurs connaissances professionnelles générales.

PAPILON M

Papilon Mobil

PROPRIÉTÉS

Capacité à travailler directement intégrée à l’APFIS

Capacité à travailler en tant que mini APFIS par lui-même

Interrogation via un ensemble de données central ou local

Requête 1: 1 (vérification de personne) et 1: n (détection de personne)

Protocoles GSM, Wifi et Ethernet

Technologie optique avancée

Système d’exploitation Linux et Windows

Conception résistante aux chocs

Dispose d’un ordinateur portable, d’une imprimante, d’un scanner, d’un appareil photo et d’un appareil d’empreintes digitales

AVANTAGES

Commodité sur le terrain avec une utilisation mobile
Traçage standard FBI PIV
Écrans conviviaux et faciles à utiliser
Enregistrement de dix empreintes digitales aux normes des postes de travail
Conversion et impression à plat
Capacité de requête indépendante des lignes d'empreintes digitales
Personnalisabilité
Intégration avec différents systèmes biométriques

Papilon M; USA approuvé par le FBI

AUTRES PRODUITS MOBILES

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité
Pour plus

MT-06

Terminal Mobile

MT-06

Terminal Mobile
Pour plus

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable
Pour plus

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile
Pour plus

FK-2T M

Station Photo Biométrique

FK-2T M

Station Photo Biométrique
Pour plus

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.