×
MT-06

Terminal Mobile

• MT-06

(nom): Terminal mobile pouvant établir des contacts et des requêtes sur le terrain.

Qu'est-ce que le MT-06?

MT-06 est un terminal biométrique mobile qui peut instantanément vérifier l’identité et enregistrer les personnes sur le terrain et envoyer les enregistrements qu’il reçoit au centre.

Comment fonctionne MT-06?

Le MT-06 est équipé du scanner d’empreintes digitales double LS-11 de Papilon. Grâce au LS-11, les traces de chaque doigt peuvent être obtenues en appuyant et en tournant. MT-06 rassemble ces traces et crée dix cartes de doigt et les envoie au système pour enregistrement. L’écran LCD du MT-06 enregistre également des photos, des marques corporelles et des tatouages distinctifs, les ajoute à des cartes à dix doigts et crée un contenu de données riche pour la personne. Le lecteur de documents du MT-06 lit les cartes d’identité de nouvelle génération et les puces des passeports. Les données d’empreintes digitales intégrées dans la puce et les traces prises avec MT-06 sont comparées et les délits tels que la fraude d’identité et de documents sont évités.

Pourquoi MT-06?

1- Collection d’empreinte digital qualité

Le MT-06, qui est un poste de travail biométrique portable, est conçu pour obtenir des empreintes digital de haute qualité du site sans être affecté par les conditions climatiques, l’humidité et la poussière.

Papilon Mobil

2- Capacité de requête locale

Grâce à l’ensemble de données interne du MT-06, il permet d’effectuer des requêtes en cas d’absence de connexion réseau. Cette situation empêche à la fois les problèmes environnementaux et empêche les personnes suspectes qui figurent sur la liste de surveillance de s’échapper de la justice.

Sécurité avec MT-06 dans la paume de votre main!

3- Lecteur de carte integré

Grâce au lecteur de carte intégré au module, le MT-06 peut lire les passeports électroniques et la MRZ et les puces dans les identifiants de nouvelle génération.

4- Options de connexion multiples

MT-06 peut utiliser de nombreux protocoles de connexion tels que GSM, Wifi et Bluetooth. Cela permet aux équipes mobilisées de travailler beaucoup plus facilement sur le terrain.

5- Intégration APFIS

MT-06 peut fonctionner directement intégré au système central APFIS . APFIS couvre le pool de données où tous les enregistrements biométriques pris dans le centre et les terminaux sont conservés. Cela signifie que le MT-06 dispose d’un riche ensemble de données pour la comparaison et l’appariement et améliore la précision des résultats.

Papilon Apfis

le MT-06 est-il utilisé?

  • Lorsque les unités de police veulent une identification et un contrôle sur le terrain,
  • Lorsque les forces de sécurité veulent s’enregistrer sur le terrain, notamment aux frontières et aux douanes,
  • Lorsque les forces armées veulent vérifier l’identité dans les zones à risque,
  • Gestion des migrations et institutions similaires pour enregistrer les immigrants sur le terrain

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

Sécurité Pénitentiaire

Sécurité Pénitentiaire

Gestion des Migrations İnternationales

E-GATE SÉCURITÉ AÉROPORTUAIRE

Quand avez-vous besoin de MT-06?

L’enregistrement de nombreuses personnes dans le système provoque une confluence et des problèmes dans la zone fermée. Ainsi, lorsque vous souhaitez inscrire un grand nombre de citoyens et d’immigrants sur le terrain, vous authentifier sur le terrain pour des raisons de sécurité ou de contrôle, vous voulez défendre votre pays contre le terrorisme et le crime organisé, identifier les suspects qui fuient la justice ou vous souhaitez renforcer la confiance dans le pouvoir judiciaire et les forces de sécurité.

Qui peut utiliser MT-06?

L’utilisation de MT-06 ne nécessite pas d’expertise. Après une courte formation sur les empreintes digitales, le personnel de chaque unité peut utiliser le MT-06.

mt-06

PROPRIÉTÉS

Travailler directement intégré au système AFIS / APFIS

Identification biométrique 1-N et 1-1 personne

Contrôle des passeports

Lecture de carte à puce

Convivialité des protocoles GSM, Wifi, Bluetooth

Technologie optique avancée

Système d’exploitation Linux

Conception résistante aux chocs

Écrans conviviaux et faciles à utiliser

Conversion et impression à plat

AVANTAGES

Traçage standard FBI PIV
Vérification d'identité instantanée via l'ensemble de données AFIS / APFIS
Enregistrement de dix empreintes digitales aux normes des postes de travail
Lecture de documents et de cartes conformes à l'OACI 9303 prenant en charge la norme ISO / CEI 7816
Lecteur de carte à puce sans contact ISO 14443
Sécurité maximale grâce au système d'exploitation Linux en lecture unique
Capacité de requête indépendante des lignes d'empreintes digitales
Intégration rapide et amélioration des capacités
Autorisation utilisateur et définition du rôle Contrôle de la qualité des empreintes digitales

MT-06 approuvé par le FBI

AUTRES PRODUITS MOBILES

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité
Pour plus

MT-06

Terminal Mobile

MT-06

Terminal Mobile
Pour plus

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable
Pour plus

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile
Pour plus

FK-2T M

Station Photo Biométrique

FK-2T M

Station Photo Biométrique
Pour plus

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.