×
MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité

• MT-01

(nom): Terminal de contrôle d'identité conçu pour une utilisation sur terrain.

Sans connaître la limite, même à la frontière!

Qu'est-ce que le MT-01?

MT-01 est un terminal mobile biométrique utilisé pour l’identification et la vérification sur le terrain.

Comment fonctionne MT-01?

MT-01 envoie les empreintes qu’il reçoit avec le scanner d’empreintes digitales unique LS-01 via sa connexion réseau au système de requête central, authentifie et détecte.

Pourquoi MT-01?

1- Intégration centrale APFIS

MT-01 interroge les empreintes de personnes inconnues en les envoyant au central APFIS. Cela permet d’accéder aux données biométriques d’un pays entier avec un module portable et minimise la possibilité de négliger les suspects.

Papilon Apfis

2- Fonction de requête 1-N

La requête N à 1 est un type de requête utilisé pour l’identification. L’identification se fait en comparant les empreintes digitales d’une personne inconnue avec toutes les empreintes digitales du jeu de données. MT-01 central se connecte à APFIS et effectue N requêtes à 1.

3- Diverses options de connexion réseau

Le MT-01 peut être connecté à l’APFIS central via les protocoles GSM, WiFi et Bluetooth.

parmakizi

4- Requête indépendante de séquence

Dans les terminaux mobiles standard, seules les requêtes sont effectuées sur les doigts qui chevauchent le doigt envoyé au système central. Par exemple, si l’enregistrement envoyé appartient au pouce, la requête est effectuée uniquement entre les pouces. De nombreuses entreprises l’utilisent pour raccourcir le temps de requête, mais cette méthode rend moins probable la recherche du bon candidat. Le MT-01 interroge chaque piste sur tous les doigts et ne fait aucun compromis sur la vitesse tout en minimisant la marge d’erreur.

le MT-01 est-il utilisé?

MT-01

  • Quand les forces de l’ordre veulent faire un contrôle d’identité à l’entrée et à la sortie du pays,
  • Lorsque la gestion des migrations veut s’assurer que les immigrants entrent par des moyens légaux et quand ils veulent empêcher le suspect d’entrer dans le pays,
  • Lorsque les responsables de l’application des lois veulent effectuer l’identification et le contrôle sur le terrain,

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

Sécurité Pénitentiaire

Sécurité Pénitentiaire

Gestion des Migrations İnternationales

E-GATE SÉCURITÉ AÉROPORTUAIRE

Quand avez-vous besoin de MT-01?

Vous avez besoin de MT-01 pour encourager les gens à se comporter modérément dans les zones encombrées à risque. Parce que les contrôles effectués avec MT-01 à l’entrée et à la sortie des zones sujettes aux perturbations telles que les stades et les zones de démonstration constituent la base de la responsabilité. Le contrôle d’identité rappelle donc aux gens qu’ils sont responsables de leurs actions. Lorsque vous souhaitez protéger votre pays contre d’éventuelles menaces de terrorisme et de criminalité organisée, le MT-01 répond à vos besoins grâce à sa structure ergonomique et sa grande efficacité.

Qui peut utiliser MT-01?

L’utilisation de MT-01 ne nécessite pas de connaissances techniques. Après une courte formation donnée par notre équipe d’experts, vous pouvez facilement utiliser le terminal.

mt-01

PROPRIÉTÉS

Travailler directement étant intégré au système AFIS / APFIS

1: identification biométrique à N personnes

Convivialité des protocoles GSM, Wifi, Bluetooth

Technologie optique avancée

Système d’exploitation Android

Conception résistante aux chocs

Écrans conviviaux et faciles à utiliser

AVANTAGES

Traçage standard FBI PIV
Vérification d'identité instantanée via l'ensemble de données AFIS / APFIS
Requête indépendante de la file d'attente d'empreintes digitales
Intégration rapide et amélioration des capacités
Autorisation utilisateur et définition du rôle Contrôle de la qualité des empreintes digitales

MT-01 approuvé par le FBI

AUTRES PRODUITS MOBILES

M

Biométrique Portable

M

Biométrique Portable
Pour plus

MT-06

Terminal Mobile

MT-06

Terminal Mobile
Pour plus

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable
Pour plus

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile
Pour plus

FK-2T M

Station Photo Biométrique

FK-2T M

Station Photo Biométrique
Pour plus

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.