×

La forme la plus durable de la biométrie

L’identification par empreinte digitale est la modalité biométrique la plus ancienne et inévitablement la plus polyvalente, utilisée depuis plus de cent ans maintenant. Bien que le degré d’utilisation de la technologie d’empreinte digitale se diversifie en fonction de l’évolution des besoins, la disponibilité et la convivialité n’ont jamais semblé insignifiantes au fil du temps.
Papilon ls4421

LS-4421

Scanner d’Empreintes Digitales

LS- 4421

Scanner d’Empreintes Digitales
Pour plus d'informations

LS-1101

Scanner d’empreintes digitales et Paume

LS - 1101

Scanner d’Empreintes Digitales et Paume
Pour plus d'informations

LS-01

Scanner d'Empreintes Digitales Unique

LS - 01

Scanner d'Empreintes Digitales Unique
Pour plus d'informations

LS-11

Scanner d'Empreintes Digitales Double

LS - 11

Scanner d'Empreintes Digitales Double
Pour plus d'informations
mt01_0004

Mobile

Il s’agit de terminaux biométriques portables et de lecteurs de documents autonomes, conçus pour les agents de la force publique et les contrôles d’identité sur le terrain des forces de sécurité. Il fournit des vérifications instantanées sur les bases de données locales et le système AFIS distant.

MT-01

Terminal Biométrique Portable

MT-01

Terminal Biométrique Portable
Pour plus d'informations

MT-06

Terminal Biométrique Portable

MT-06

Terminal Biométrique Portable
Pour plus d'informations

MT-07

Terminal Biométrique Portable

MT-07

Terminal Biométrique Portable
Pour plus d'informations
Papilon M

M

Biométrique Portable

M

Sac mobile pour la recherche et la vérification d’identité biométrique
Pour plus d'informations

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile

FK-2T

Station de Photographie Biométrique

Système de Contrôle

Spécialement conçu pour le contrôle d’accès aux sites exigeant un niveau de sécurité élevé. Il s’agit d’un système compact et rapide, conçu sur mesure, qui fournit des empreintes digitales de haute qualité, même dans des conditions climatiques extrêmes, et des empreintes de doigts secs et humides. Une base de données interne à haute capacité, un grand nombre d’interfaces de connexion et une structure de base de données facilement gérable.

TOURNIQUETS

Papilon Zirkon4

Reconnaissance d’Iris

Un système d’identification sans contact et précis Le ZIRKON 3e et le ZIRKON-4 sont des unités compactes dotées d’un kit de développement logiciel ZIRKON. Il peut être facilement intégré aux points de contrôle d’accès existants et peut être préféré en particulier dans les zones denses car le produit ne nécessite pas de contact.

Reconnaissance Faciale

Il est fort possible que les images de visage soient obtenues à partir de sujets en mouvement et / ou à distance. Cela signifie que la qualité de l’image risque d’être médiocre, ce qui nécessite un encodage manuel de la part de l’opérateur du système. Par conséquent, les capacités du module de codage deviennent plus problématiques pour faire correspondre un suspect.

Papilon FK3

FK-2T

Système Photographique Biométrique

FK-2T

Système Photographique Biométrique
Pour plus d'informations

FK-3

Système Vidéo et de Photographie Portable

FK-3

Système Vidéo et de Photographie Portable
Pour plus d'informations
Papilon Persee

Réalité Virtuelle

Les sens qui composent la perception de la «réalité» tout entière peuvent être facilement imités par de puissants stimulateurs. Ces stimulateurs construisent une plate-forme où l’information sensorielle devient tellement réelle dans l’esprit des gens et déforme la perception de la réalité. Lorsqu’un environnement 3D est projeté via un ordinateur et que les objets motivent l’individu – souvent de manière motionnelle – en fonction de ce monde 3D nouvellement généré, la réalité virtuelle se matérialise.

Balistique

Les éléments de preuve les plus importants qui amènent les forces de sécurité au criminel dans les crimes commis avec des armes à feu sont les noyaux de balles et les cartouches. Les forces de sécurité, qui détectent l’arme utilisée en les examinant, atteignent le criminel depuis l’arme. BS-16 scanne la balle et les cartouches dans différentes conditions d’éclairage pour garantir des résultats rapides et précis.

Papilon Ayak İzi Tarayıcı

Scanner d’Empreinte de Pieds

Les scanners d’empreintes Papilon respectent votre sécurité. Les scanners d’empreinte Papilon vous accompagnent à chaque étape de la sécurité, du suivi des bébés dans les unités du maternelle à la détection des suspects.

EMPREINTE ADULTE

EMPREINTE BÉBÉ

CRIMINEL

Papilon, qui aide les forces de l’ordre depuis de nombreuses années, prévoit les obstacles auxquels une agence serait confrontée au cours d’une enquête criminelle. Pour commencer, les enquêtes criminelles sont assez difficiles pour les agents, car dans la plupart des scénarios, les preuves tendent à être chaotiques et gâchées. L’un des objectifs des produits Papilon est d’optimiser la clarté des preuves ambiguës, notamment des empreintes de doigts superposées, des empreintes de pas dispersées et des marques exfoliées.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.