×

m-slım

Station de Travail Biométrique Mobile

papilon m slim

• M-SLIM

(nom): Station de travail biométrique mobile adaptée au transport dans les armoires d'avion.

Qu'est-ce que M Slim?

M Slim est un poste de travail biométrique adapté au transport dans les armoires d’avion. De cette façon, il peut être transporté dans la cabine de l’avion sans perdre de temps avec les formalités douanières et de fret.

M Slim combine tout le nécessaire pour l'enregistrement et la vérification des personnes dans sa conception ergonomique.

Comment fonctionne M Slim?

M Slim peut fonctionner comme station de travail LS ou APFIS. De cette façon, l’enregistrement et l’interrogation des empreintes digitales peuvent être effectués, ainsi que des opérations sur les lieux du crime pour les experts criminels. La conception mince, élégante et robuste qui inspire le nom de M Slim lui permet d’être transporté dans des armoires de chargement facilement et avec un risque minimal de dommages.

Pourquoi M Slim?

1- Longueur d’armoire

La conception compacte du M Slim permet au module de tenir dans un sac qui peut être transporté dans la cabine avec tous ses composants.

Papilon-Mslim
Papilon-Mslim

2- Résistant aux chocs

La conception du sac antichoc de M Slim empêche d’endommager le sac lors des contrôles de sécurité dans les aéroports ou pendant le transport. De cette façon, vous pouvez transporter M Slim n’importe où en toute tranquillité.

3- Travail intégré

Il peut être utilisé comme un poste de travail holistique en ajoutant des périphériques tels qu’un scanner de documents et une imprimante mobile.

4- Options de connexion portable

M Slim peut être utilisé avec des modems portables, ne nécessite pas de connexion réseau fixe,

5- Installation robuste

Les composants du sac sont montés avec des systèmes d’amortisseurs. De cette façon, ils ne sont pas endommagés lors de l’ouverture et de la fermeture du sac.

Papilon-Mslim

M Slim est-il utilisé?

  • Quand les unités de police veulent enregistrer et interroger des personnes sur le terrain,
  • Pour créer un dossier d’immigration et une enquête à l’entrée du pays,
  • Forces de sécurité créant les couches d’informations à transférer au système de données central
  • Gendarmerie ou officiers chargés de l’application des lois lors de l’inscription et de l’enquête dans des endroits éloignés

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

Sécurité Pénitentiaire

Sécurité Pénitentiaire

Gestion des Migrations İnternationales

E-GATE SÉCURITÉ AÉROPORTUAIRE

Quand avez-vous besoin de M Slim?

Vous en avez besoin dans toutes les situations qui nécessitent l’enregistrement et l’enquête de personnes sur le terrain afin d’éliminer le coût et les efforts d’installation d’un système fixe à chaque moment lors de l’inscription d’une personne moyennant des frais et de fournir un service de haute qualité aux citoyens.

Qui peut utiliser M-Slim?

L’utilisation de M Slim ne nécessite aucune expertise technique. Après une courte formation, le personnel de chaque institution peut travailler avec M Slim.

PAPILON M-slım

PROPRIÉTÉS

Capacité à travailler avec APFIS directement intégré à l’île

Capacité à travailler en tant que mini APFIS par lui-même

Interrogation via un ensemble de données central ou local

Requête 1: 1 (vérification de personne) et 1: n (détection de personne)

Protocoles GSM, Wifi et Ethernet

Technologie optique avancée

Système d’exploitation Linux et Windows

Conception résistante aux chocs

Dispose d’un ordinateur portable, d’une imprimante, d’un scanner, d’un appareil photo et d’un appareil d’empreintes digitales

AVANTAGES

Transport en vol avec conception de la taille de la cabine
Traçage standard FBI PIV
Écrans conviviaux et faciles à utiliser
Enregistrement de dix empreintes digitales aux normes des postes de travail
Conversion et impression à plat
Capacité de requête indépendante des lignes d'empreintes digitales

AUTRES PRODUITS MOBILES

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité
Pour plus

MT-06

Terminal Mobile

MT-06

Terminal Mobile
Pour plus

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable
Pour plus

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile
Pour plus

FK-2T M

Station Photo Biométrique

FK-2T M

Station Photo Biométrique
Pour plus

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.