×

La mondialisation, par nature, veut éliminer les frontières; mais le sentiment d’être en sécurité veut fermer les frontières.

Ce sentiment a révélé la nécessité de contrôler qui entre et ce qui est à l’intérieur. En plus des limites imposées, il fallait aussi être sensible à la sécurité des frontières. Dans le monde entier, alors que l’on parlait d’éliminer les frontières, le problème de la sécurité des frontières dans un pays peut aujourd’hui être le problème du monde. La gestion de la sécurité des frontières est l’une des questions prioritaires et importantes pour le monde.

Papilon Savunma a combiné le sentiment de sécurité avec le pouvoir de la technologie.

PAPILON Border Security

Il a rassemblé ses solutions extensibles et applicables et son expérience des systèmes de défense et de sécurité sous le même toit que le concept de sécurité frontalière.

En matière de sécurité frontalières, les technologies de collecte de données biométriques, d’authentification et d’intelligence algorithmique font partie des mesures de précaution les plus efficaces. Papilon propose des solutions de sécurité frontalière pour les systèmes biométriques, qui sont les plus efficaces parmi les mesures de sécurité. L’utilisation de systèmes biométriques par les solutions Papilon Mobile pour mobiliser des équipes aux frontières a été un outil important pour accroître la portée, la sensibilité et la flexibilité des opérations sur le terrain. La fiabilité et l’utilisation généralisée des zones d’authentification biométrique offrent une opportunité d’utilisation des terminaux Papilon Mobile et des kiosques Papilon dans les aéroports et aux points de contrôle des douanes.

Il est presque impossible de sécuriser physiquement des milliers de frontières et de côtes, mais avec l’aide de la technologie, il est possible de créer un cordon de sécurité virtuel. Il est possible de minimiser les fraudes d’identité, de suivis des visa, de créer des modèles de menace et de détecter ces menaces grâce à une analyse avancée avec Papilon Border Security Systems, qui ne permet jamais de failles systématiques au moyen de solutions intégrées.

Il y aura toujours des failles dans la sécurité des frontières sans intégration de données confidentielles et partage d’informations entre institutions.

Papilon Adli Prosedürler

Le système de Transition Automatique Biométrique intégré est utilisé pour prévenir les attaques avec une intégration différente entre unités, pour répondre rapidement et avec précision aux menaces, le déploiement des ressources vers les points sensibles et pour augmenter la productivité du personnel.

Papilon security solution est un système de protection des frontières qui prend en charge divers domaines, notamment les séquences en temps réel et la surveillance sur le terrain avec des vidéos, des colis suspects, la reconnaissance d’objets, la détermination de l’identifiant, la détection des colis sans surveillance par la technologie des rayons X. Papilon aide également à déterminer les activités inhabituelles, les alertes précoces, les évaluations de la menace et à présenter une proposition basée sur la corrélation de données avancée sur les données provenant des sources incluses dans le système.

Solution de sécurité frontalière Papilon:

PAPILON Border Control
  • Observation et contrôle des régions frontalières,
  • Estimations et avertissements d’actions ou d’événements illégaux,
  • Observe et surveille les événements dans les régions frontalières terrestres, maritimes et aériennes,
  • Générer une connaissance commune des états sur l’ensemble de la sécurité frontalière,
  • Soutient le cercle décisionnel aux niveaux tactique, régional et stratégique rapides.

Dormez confortablement

nous maintenons la technologie en veille pour votre sécurité.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.