×
KS-01
Papilon KS-01

• KS-01

(nom): le tout dernier appareil de comptage de personnes de Papilon alimenté par l'intelligence artificielle.

Qu'est-ce que KS-01?

Papilon KS-01 est le tout dernier appareil de comptage de personnes de Papilon soutenu par l’intelligence artificielle. Papilon KS-01 peut être utilisé dans le comptage des stocks dans les entrepôts, la détermination du nombre de personnes dans un environnement, la densité en magasin et la mesure de l’intérêt porté à certains produits. Papilon KS-01 est placé aux portes des marchés et des magasins et compte des personnes. Cette technologie montre quelle place est la plus populaire dans les chaînes de magasins, si les espaces de certains endroits répondent aux besoins et au taux d’occupation des marchés.

Pourquoi KS-01?

1- Système basé sur le cloud

Grâce au système de stockage et de traitement des données basé sur le cloud, il n’a pas besoin d’équipement physique avancé ni de serveurs pour stocker les données collectées quotidiennement. Dès que l’installation de Papilon KS-01 est terminée, l’application installée sur le mini-appareil est connectée au cloud et la synchronisation des données est activée.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

2- Système d’alarme

Lorsque le nombre de personnes par mètre carré dépasse le maximum spécifié avec Papilon KS-01, il avertit le personnel concerné en envoyant des messages d’avertissement sur le téléphone ou la tablette utilisé. De cette manière, le nombre de personnes à l’intérieur est maintenu à un niveau optimal.

3- Mesure de la densité

Papilon KS-01 vous aide à configurer la chaîne d’approvisionnement en fonction des besoins des clients et à ajuster la fréquence et le volume de renouvellement des produits en déterminant quels marchés sont visités plus fréquemment, à quels moments et à quelles périodes.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

4- Tableaux de comparaison

Papilon KS-01 permet aux organisations ayant differants guichet ou point de vente de comparer les données collectées auprès de différentes succursales et d’ajuster la mesure de l’efficacité et l’allocation des ressources en conséquence. De cette manière, un profit et une efficacité optimaux sont obtenus.

5- Système d’alerte client intelligent

Les tablettes placées aux entrées du magasin indiquent l’état de densité instantané du magasin avec les données reçues du système cloud. De cette manière, même si le nombre maximum n’a pas été atteint, les clients qui s’inquiètent pour leur santé ou qui ne sont pas dans un environnement surpeuplé peuvent choisir d’entrer ou non dans le magasin. De plus, si le magasin atteint le taux d’occupation maximal, des prédictions temporelles en temps réelle où la densité diminuera sont envoyées au client à l’aide de statistiques prises en charge par l’intelligence artificielle préparées dans le cloud.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

6- Apprenez de chez vous

L’application peut être étendue pour servir le client avec une application téléchargée sur Android ou iOS. Les clients peuvent déterminer de leur choix l’heure à laquelle ils peuvent sortir en se renseignant sur le ratio de densité du magasin sans quitter leur domicile, la densité du magasin dans la ville et l’emplacement qu’ils souhaitent. De cette manière, l’atmosphère optimale dans les magasins est assurée par la coopération client-lieu de travail.

7- Rapports faciles

Grâce à sa fonction de reporting simple, il crée des rapports automatiques sur des problèmes tels que la densité de la clientèle et l’analyse des intérêts et les propose aux utilisateurs dans un environnement mobile. En outre, une installation de surveillance, un système de suivi du personnel, un système de suivi du temps et des rapports peuvent être fournis pour l’entrée et la sortie des employés du bâtiment ou du magasin.

Papilon KS-01

KS-01 est-il utilisé?

  • Marchés
  • Aéroports
  • Bibliothèques
  • Hôpitaux
  • Banques
  • Musées
  • Foires
  • Circulation
  • Centres commerciaux

KS-01

Dispositif de comptage de personnes prenant en charge l'intelligence artificielle

Papilon KS-01

PROPRIÉTÉS

Système basé sur le cloud

Système d’alarme

Mesure de densité

Tableaux de comparaison

Système d’alerte client intelligent

Apprenez de chez vous

Rapports faciles

AVANTAGES

Installation facile
Possibilité d'entrer et de sortir en même temps
Éviter les comptages erronés dans les marchandises et les transitions d'objets similaires grâce à l'intelligence artificielle
Compatibilité avec Android et iOS
Intégration automatique dans le système cloud pour les commandes préchargées
Contrôle de zone large
Gâchette de porte coulissante en fonctionnement intégré avec KS-01KK

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.