×
KLIM 3D

Le Logiciel de Modélisation

• Klim 3D

(nom): Le logiciel de modélisation tridimensionnelle de Papilon.

Qu'est-ce que KLIM 3D?

KLIM 3D est un logiciel de modélisation tridimensionnelle utilisé pour la détection de suspects. Dans les cas où il y a plusieurs témoins oculaires, KLIM 3D peut créer un seul portrait suspect en utilisant à la fois des modèles communs d’expressions et des points communs d’expressions. Ces modèles, qui prennent assez de temps avec des applications graphiques manuelles et courantes, sont réalisés en peu de temps grâce à KLIM 3D.

Comment fonctionne KLIM 3D?

KLIM 3D dispose d’un catalogue de référence anthropométrique, ce qui simplifie considérablement le travail des spécialistes de la modélisation par les pairs. Cela signifie que les propriétés physiques courantes telles que la couleur de la peau et la structure osseuse de différentes zones géographiques peuvent être appliquées en un clic dans KLIM 3D. Les experts peuvent ensuite apporter des modifications à cette application automatisée. Cela garantit que les cerceaux sont créés en très peu de temps. Des images équivalentes créées sont envoyées à la base de données et interrogées auprès de personnes réelles en peu de temps.

Pourquoi KLIM 3D?

1- Intégration PYUZ

Le logiciel de reconnaissance faciale de KLIM3D Papilon peut fonctionner de manière intégrée avec PYUZ. De cette façon, les pairs créés avec KLIM3D sont interrogés contre les photographies de la personne dans l’ensemble de données PYUZ et le criminel peut être déterminé. Grâce aux modèles de haute qualité de KLIM3D, PYUZ peut correspondre au modèle modélisé et au vrai visage humain.

Papilon KLIM 3D
Papilon KLIM 3D

2- Catalogue de phénotypes riches

KLIM 3D dispose d’un catalogue de fonctionnalités qui vous permet d’appliquer rapidement de nombreuses caractéristiques physiques, à savoir le phénotype, de la taille et l’apparence des visages en passant par la barbe et la moustache.

3- Ajout de trace et de texture

Afin que les cerceaux soient aussi proches de la réalité que possible, en ajoutant des tissus cutanés et en ajoutant des caractéristiques distinctives telles que des cicatrices, des taches de naissance et les rides.

Papilon KLIM 3D
Papilon KLIM 3D

4- Ajout d’accessoires et d’humeur

Des accessoires tels que des lunettes, des chapeaux peuvent être ajoutés aux pairs créés avec KLIM3D. De plus, des expressions émotionnelles telles que l’étonnement, la peur et la colère peuvent être appliquées aux modèles créés. Cela garantit que le suspect synchronisé correspond exactement à l’image du suspect pendant l’événement.

KLIM 3D est-il utilisé?

KLIM 3D est utilisé par la police dans les affaires médico-légales pour créer l’image des suspects.

Quand avez-vous besoin de KLIM 3D?

Les responsables de l’application des lois ont besoin de KLIM 3D pour résoudre les affaires médico-légales alors que les traces sont encore chaudes, pour créer rapidement plusieurs concales représentant différentes déclarations de témoins, et pour créer des images réaliste et de qualité.

Qui peut utiliser KLIM 3D?

L’utilisateur idéal de KLIM 3D est un expert en modélisation par les pairs. Cependant, l’utilisation de KLIM 3D ne nécessite pas de connaissances avancées en modélisation ou en dessin technique, grâce au catalogue de fonctionnalités riche et en un clic et au paramètre de clarté.

NOS LOGICIELS DE RECONNAISSANCE VISAGE

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.