×

Aujourd'hui, la santé et la maladie créent des préoccupations mondiales et non régionales.

La facilité des voyages intercontinentaux facilite la propagation des contacts, des sécrétions corporelles et des maladies aéroportées. Il est donc impératif de lutter contre les épidémies avec des mesures améliorées à l'échelle mondiale, des soins de santé étendus et un large réseau de services pour répondre aux besoins de contrôle et de traitement de tous les citoyens. Cependant, il n'est pas facile d'amener des installations de contrôle et de traitement même dans les coins les plus reculés. Les impossibilités des établissements de santé qui desservent de petits établissements tels que les centres de santé et les dispensaires rendent le diagnostic et le traitement plus difficiles.

Maintenant, il y a Papilon Mobile Test & Quarantine Hospital pour résoudre tous ces problèmes.

Mobil Test & Karantina Hastanesi
Mobil Test & Karantina Hastanesi

Cet hôpital est conçu comme un centre de test et de quarantaine à part entière, emballé dans un conteneur.

Les compartiments à l’intérieur du conteneur permettent la differentiation des patients qui s’y trouvent pour des testes à cause des plaintes quotidiennes ou des maux non inquiétants, et de traiter les patients souffrant de maladies épidémiques en evitant le contact les uns avec les autres.

Mobil Test & Karantina Hastanesi

À l’intérieur de l’hôpital, il y a une salle d’observation, un mini laboratoire et une salle de quarantaine.

Mobil Test & Karantina Hastanesi
Mobil Test & Karantina Hastanesi

Il y a deux chambres à pression positive à l’entrée et à la sortie de la salle de quarantaine. Le personnel de santé qui entre dans la salle entre dans la zone de quarantaine avec des vêtements stériles et un équipement de protection.

Mobil Test & Karantina Hastanesi

Ici, le personnel effectuant l’intervention nécessaire sort du terrain en changeant l’équipement et les vêtements dans la chambre à pression positive. La chambre de quarantaine elle-même est une chambre à pression négative. Lorsque la pression augmente, l’air veut naturellement s’échapper vers une zone où la pression est plus faible. Le contraste de pression entre la salle de préparation et la salle de quarantaine à pression négative empêche l’air de la salle de quarantaine de s’échapper de la salle. De cette façon, la propagation des maladies aéroportées et des virus à l’origine de la maladie ne peut pas quitter la pièce. Les ventilateurs placés dans la salle de quarantaine renouvellent l’air de la pièce en aspirant l’air frais à l’extérieur au moins douze fois par heure.

Grâce aux filtres HEPA intégrés dans les ventilateurs, l'air entrant dans la pièce est nettoyé.

Les portes de la salle de quarantaine sont automatiques. Les pièces de base de la pièce se trouvent aux points inaccessibles aux patients.

Le conteneur d’hôpital mobile peut être monté sur un rémorque ou un camion et transporté dans toutes les régions où les soins de santé sont insuffisants.

Mobil Test & Karantina Hastanesi

De cette façon, des opportunités de soins de santé et de dépistage critiques peuvent être apportées aux régions les plus reculées du pays. Grâce à la salle de quarantaine de l’hôpital mobile, les citoyens qui se trouvent atteints de la maladie n’ont pas à se rendre dans une institution à part entière par leurs propres moyens et la propagation de la maladie est ainsi empêchée.

Les patients emmenés en salle de quarantaine sont transférés à l'institution la plus proche avec l'hôpital mobile pour la poursuite de leur traitement à part entire.

L’hôpital mobile fournit également des soins aux régions et aux villages qui sont pris avec prudence, en cas de survenue d’un ou plusieurs cas. Un ou plusieurs hôpitaux mobiles de dépistage et de quarantaine peuvent être attribués à une régions ou à un village selon le nombre de ménages.

De cette manière, les procédures de test et les prétraitements des citoyens qui sont mis en quarantaine par mesure peuvent être effectués dans la même zone.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.