×

Nous traversons une période d’accélération des mouvements migratoires mondiaux et, chose intéressante, on s’attend à ce que ces mouvements augmentent. Des milliers de réfugiés, demandeurs d’asile, immigrants, etc se deplacent chaque jour de pays sous-développés vers des pays développés ou en développement.

PAPILON-international-migration

Alors, cette vague de migration est-elle une menace pour les pays d’accueils?

Papilon Göç Yönetimi

On peut dire que pour le pays qui a des populations de personnes âgées ou en déclin démographique, l’acceptation des migrants a des effets positifs sur la croissance même s’il y’a des reverves emanent dequelques groups citoyens des pays hôtes.

Est-il possible pour les États d’accepter les étrangers conformément à leurs politiques et de gérer le processus de leur socialisation de manière à ne pas nuire au bien-être des citoyens?

Oui, cela peut se faire avec les stratégies de gestion de la migration habituelles et les technologies qui les servent.

Papilon a personnellement développé ses produits en tant que témoins du plus grand mouvement de migration irrégulière des années 2000. Après les événements en Syrie, la Turquie, où des millions de personnes ont afflué en même temps, a également rencontré des masses critiques à gérer lorsque les vagues de migration de différents pays se sont ajoutées. C’est ainsi que le système de gestion intégrée des migrants (RMS) le plus sophistiqué au monde a vu le jour avec la «R & D sur le terrain».

PAPILON migration

Papilon RMS a développé un système conçu pour inclure les fonctions de base suivantes pour les étrangers

  • Les données démographiques de chaque immigrant, 20 empreintes digitales (décadactylaires et roulées) avec la photo sont enregistrées avec l’application Papilon LS.
  • Lors de l’enregistement le processus est exécuté en 7 secondes avec tous les doigts de 10.000.000 de personnes comparé à l’application Papilon LS ExpressID.
  • L’enregistrement peut être effectué dans les bureaux d’enregistrement ou via le véhicule Papillon E & I (camion mobile), via les terminaux portables de la série Papillon MT.
  • Les données sont instantanément partagées avec les organismes chargés de l’application de la loi à des fins d’interrogation d’arrière-plan et sont contrôlés par Papillon APFIS pour les incidents liés et les transactions d’identité frauduleuses.
  • Après le processus d’enregistrement, les transactions sont effectuées en interrogeant les données biométriques d’étrangers sans utiliser d’identité ni de documents dans toutes les transactions, conformément à la politique du pays. L’utilisation d’une fausse identité est complètement évitée.
  • Ces procédures sont effectuées avec les systèmes de scanner d’iris Papilon Iris Series pour enfants et bébés.
  • Les opérations de questionnement sont effectuées par des équipes voyageant via des terminaux portables.
  • Dans le cadre de l’obligation de notification, le contrôle de routine des étrangers est effectué sans l’opérateur avec les kiosques Papilon Kiosk Series et sans aucune identité avec les empreintes digitales ou l’iris.
  • L’entrée et la sortie de centaines de milliers d’immigrants dans des camps, des régions contrôlées ou même des pensions de famille se font par des tourniquets exécutés dans le centre. Ces tourniquets effectuent toutes les opérations de sécurité. Ces tourniquets fonctionnent au moyen d’empreintes digitales et d’iris sans aucune nécessité d’identité.

En résumé, Papilon RMS est le système international de gestion des migrants le plus avancé et le plus avancé au monde, basé sur les faits appris. Ce système est automatiquement économique, car aucune carte d’identité n’est nécessaire et de nombreux coûts sont éliminés. Tous les processus sont mis en œuvre et une sécurité efficace est assure car c’est le meilleur système qui gère activement les individus sur des données réelles.

Le système a été accepté par l’Union européenne et les Nations Unies et a commencé à être utilisé dans certaines régions.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.