×
FOSKO

• Fosko

(nom): Papilon FOSKO est un kit de photographie de preuves criminelles.

Qu'est-ce que FOSKO?

FOSKO est un kit de photographie de preuves conçu pour être utilisé sur les lieux. Avec FOSKO, tous les détails peuvent être découverts en photographiant dans des conditions de lumière évidentes, les preuves qui peuvent se détériorer, des marques pâles et partielles.

Comment fonctionne FOSKO?

FOSKO se compose d’un appareil photo professionnel avec une plate-forme translucide qui peut projeter de la lumière blanche et d’une boîte à lumière avec quatre réglages d’éclairage différents. La lumière blanche souligne et met en évidences les prises effectué par la bande. La lumière ultraviolette et jaune, qui peut être utilisée sous différents angles, crée diverses conditions d’éclairage, révélant tous les détails de la preuve. En utilisant un type de lumière adapté à l’environnement, sans aucune opération la scène du crime est photographiée et les preuves sont préparées pour examen.

Pourquoi FOSKO?

1- Suivi sans bande et sans poussière

Avec FOSKO, vous n’avez pas toujours besoin d’utiliser de la poussière dans les études de scènes de crime. Les surfaces brillantes, les surfaces collantes, ne peuvent être envoyées au centre du sentier qu’en utilisant Fosko lors de l’élimination des traces sur les surfaces pulpaires. De cette façon, les traces sont prises directement de la scène et les étapes de développement dans les laboratoires sont sautées, permettant aux événements d’être résolus dans un temps plus court.

2- Surfaces forcées

Avec FOSKO, les images peuvent être facilement prises à partir de surfaces où les preuves peuvent être endommagées pendant leur recueillement.

3- Connexion sans fil et transfert des données du scène de crime avec 3G

Aux points où il y a une connexion sans fil et 3G, FOSKO les images des preuves reçu sont automatiquement envoyées à APFIS et prêtes à être examinées par des experts. Cela permet aux spécialistes de gagner du temps, leur permettant de travailler avec plus d’événements.

Papilon Fosko

4- Quatre réglages d’éclairage différents

Les réglages de lumière ultraviolette verticale et oblique verticale et oblique de FOSKO créent des conditions d’éclairage différentes, fournissant l’image la plus claire en fonction de la surface de la preuve. De cette façon, il offre aux spécialistes la possibilité de travailler plus facilement sur la piste plus claire des scènes de crime.

5- Réglage de la lumière blanche

En plus de ce qui précède, le réglage de la lumière blanche facilite l’examen des preuves retirées des surfaces, en particulier avec la sangle de levage, et rend tous les détails de ces preuves visibles.

FOSKO est-il utilisé?

FOSKO est utilisé dans toutes sortes d’enquêtes criminelles et d’enquêtes sur les lieux du crime.

Quand avez-vous besoin de FOSKO?

Vous avez besoin de FOSKO lorsque vous souhaitez examiner les preuves et les traces laissées sur des surfaces difficiles, lorsque vous souhaitez enregistrer des traces sans utiliser de poussière, lorsque vous souhaitez examiner les traces qui pourraient être endommagées.

Qui peut utiliser FOSKO?

L’utilisation de FOSKO ne nécessite pas de connaissances techniques en photographie, vous pouvez facilement photographier des preuves avec une courte formation à la lumière.

fosko

Un Kit de Photographie de Preuves Criminelles

PROPRIÉTÉS

Numérisation des Traces et images médico-légales

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım 

Convivialité et facilité à utiliser  

Léger et portative

Fonctionnement intégré avec une caméra professionnelle

AVANTAGES

Intégration avec Apfis
Transfert Vers APFİS de données sans cables
Disponibilité en 4 modes différents
Numérisation conservation rapide des preuves
Fonctionnement sans fil grâce à la batterie à l'intérieur
mise au point automatique grâce à l'appareil photo

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.