×

FK-2T Mobile

Station Photo Biométrique

Papilon FK2TM

• FK-2T Mobile

(nom): Station photo biométrique.

Qu'est-ce que le FK-2T Mobile?

FK-2T Mobile est une station de photographie biométrique fonctionnelle et ergonomique.

Comment fonctionne le FK-2T Mobile?

Le FK-2T Mobil garantit que la caméra est correctement positionnée et que le visage est positionné vers le cadre grâce à son mètre réglable en hauteur. Cela permet d’ajuster le visage vers le cadre et d’obtenir des images biométriques de qualité en une seule fois. Le mètre sur taille permet également des photographies de pleine longueur d’individus de différentes tailles. Grâce à sa structure complètement opaque, le rideau de fond empêche la réflexion des sources de lumière à l’extérieur sur le cadre et offre une qualité d’image élevée. Les photos de face, de portrait et de face peuvent être prises avec le FK-2T Mobile. De plus, les marques distinctives, les taches et les tatouages des gens peuvent être photographiés. Le dispositif de pesée au bas du FK-2T Mobil pèse jusqu’à 140 kilos et rend toutes les caractéristiques de la personne documentables. La qualité des photos capturées peut être vérifiée instantanément grâce à l’ordinateur auquel le système est connecté et la prise de vue peut être renouvelée si nécessaire.

Pourquoi FK-2T Mobil?

1- Diverses combinaisons de modules

Le FK-2T Mobil peut être utilisé avec les scanners d’empreintes digitales et palmaires Papilon pour créer les profils biométriques complets des personnes.

Papilon LS-01
Papilon Mobil Biyometri Merkezi

2- Large zone d’utilisation

Le FK-2T Mobile peut être utilisé dans les points de réception à voie fixe, dans les unités compétentes des institutions telles que Citizenship Affairs et l’office de l’immigration, pour les passeports et les transactions d’identité, en les plaçant dans des camions d’enregistrement biométriques, et pour l’enregistrement des personnes à la frontière et aux douanes et dans les prisons.

3-Conception portable

Le FK-2T Mobil est conçu pour être à la fois pliable et mobile par les roues en dessous. De cette façon, il peut être placé à l’endroit le plus approprié dans des espaces étroits tels que des camions d’enregistrement biométrique et dans des endroits où un grand nombre de personnes sont enregistrées, et peut être retiré lorsqu’il n’est pas utilisé. La structure portable du FK-2T Mobil économise de l’espace dans les zones où plus d’un module biométrique est utilisé.

est utilisé le FK-2T Mobile?

  • Lors de la préparation de l’identité électronique et des passeports,
  • Enregistrement des immigrants par le service d’immigration
  • Les forces de police, avec des lecteurs d’empreintes digitales, pour enregistrer les personnes
  • Lors de l’enregistrement des criminels et des suspects par les unités de police

Qui peut utiliser le FK-2T Mobile?

L’utilisation du FK-2T ne nécessite pas de connaissances professionnelles en photographie. Après une courte formation, le personnel de chaque établissement peut facilement l’utiliser.

Quand avez-vous besoin du FK-2T Mobile?

Les unités publiques dont FK-2T Mobile a besoin quand elles veulent créer un riche pool de données démographiques, elles veulent répondre aux normes mondiales et actuelles en matière d’identité et de passeports, et elles veulent s’enregistrer dans tous les coins du pays en surmontant toutes les impossibilités.

PAPILON FK-2T MOBILE

Station Photo Biométrique

Papilon FK2TM

PROPRIÉTÉS

Éclairage LED

Jauge de hauteur réglable

Intégration avec LS App

Photographie biométrique

Structure pliable

AVANTAGES

Hauteur, poids, photo dans une seule unité
Prise de vue sans ombre avec un éclairage spécial
Convivial
Prise de photos LID (tache, cicatrice, tatouage)
Design ergonomique

AUTRES PRODUITS MOBILES

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité

MT-01

Terminal de Contrôle d'İdentité
Pour plus

MT-06

Terminal Mobile

MT-06

Terminal Mobile
Pour plus

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable

MT-07

Terminal de Requête Biométrique Portable
Pour plus

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile

M-SLIM

Station de Travail Biométrique Mobile
Pour plus

FK-2T M

Station Photo Biométrique

FK-2T M

Station Photo Biométrique
Pour plus

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.