×
FK-2T

Station de Photographie Biométrique

Papilon FK2TM

• FK-2T

(nom): Station de photographie biométrique.

Qu'est-ce que le FK-2T?

FK-2T est une station de photographie biométrique multifonctionnelle. La station est équipée d’un support photo, de plateaux d’éclairage LED placés en haut et en bas et d’une jauge de hauteur réglable de 110 à 180 centimètres pour fournir une luminosité idéale et un éclairage précis.

Comment fonctionne le FK-2T?

Grâce au mètre réglable en hauteur, le FK-2T assure le positionnement correct de la caméra et du visage pour s’adapter au cadre. Cela permet d’ajuster le visage vers le cadre et d’obtenir des images biométriques de qualité en une seule fois. De plus, le mesureur de hauteur permet des photographies complètes d’individus de différentes tailles. Grâce à la structure complètement opaque du rideau d’arrière-plan, il empêche la réflexion des sources de lumière à l’extérieur sur le cadre et offre une qualité d’image élevée. Avec le FK-2T, des photos de face, de portrait et de face peuvent être prises. De plus, les marques distinctives, les taches et les tatouages des gens peuvent être photographiés. Le dispositif de pesage au bas du FK-2T pèse jusqu’à 140 kilos et rend toutes les caractéristiques de la personne documentables. La qualité des photos capturées peut être vérifiée instantanément grâce à l’ordinateur auquel le système est connecté et la prise de vue peut être renouvelée si nécessaire.

Pourquoi FK-2T?

1- Opportunité de travail intégrée

Il est intégré à l’application d’empreintes digitales, permettant des photos biométriques avec des indicateurs de taille et de poids.

Papilon Fk-2t

2- Prise de vue sans ombre

Grâce au système d’éclairage spécial, il n’y a pas de fantômes dans les photos prises. Les photographies sont prises clairement et complètement.

3- Veracité de l’information

Avec le numero d’enregistrement, la taille et le poids peuvent facilement être vus ensemble sur la photo prise, en particulier dans les cas médico-légaux, il n’est pas nécessaire de mesurer à nouveau le poids et la taille ou de tenir une carte numérotée dans la main du suspect.

Papilon Savunma - Biyometrik Kimlik İş İstasyonu Fotoğraf Sistemi(FK-2T)
Papilon Savunma - Biyometrik Kimlik İş İstasyonu(MDS-45C) ile Fotoğraf Sistemi(FK-2T)

4- Fonctionnement automatique

Pendant l’enregistrement, le système est automatiquement activé lorsque FK-2T est sélectionné comme source d’image lors de la prise de vue.

5- Flexibilité d’utilisation

Il est compatible avec n’importe quelle appareil photo dans n’importe quelle marque et de modèle souhaités.

est utilisé le FK-2T?

  • Lors de la préparation de l’identité électronique et des passeports,
  • Enregistrement des immigrants par le service d’immigration
  • Les forces de police, avec des lecteurs d’empreintes digitales, pour enregistrer les personnes
  • Lors de l’enregistrement des criminels et des suspects par les unités de police

FOR MORE USAGE AREAS

Quand avez-vous besoin de FK-2T?

Les organismes publics ont besoin du FK-2T lorsqu’ils veulent créer un riche pool de données biométriques, respecter les normes mondiales et actuelles en matière d’identité et de passeports et maintenir la sécurité intérieure.

Qui peut utiliser le FK-2T?

L’utilisation du FK-2T ne nécessite pas de connaissances professionnelles en photographie. Après une courte formation, le personnel de chaque établissement peut facilement l’utiliser.

fk-2t

Station de Photographie Biométrique

Papilon Fk-2t

PROPRIÉTÉS

Éclairage LED

Preneur de mesure reglable

Fonctionnement Intégré avec LS App

Prise de photographie biométrique

AVANTAGES

Taille, poids, photo dans une seule unite
Prise de photographie sans ombre avec éclairage special
Usage facile
Photographie LID (tache, trace, tatouage)

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.