×
FACE SDK

• Face SDK

(nom): Kit de développement logiciel pouvant être utilisé dans les applications de reconnaissance faciale, de détection de vitalité, d'analyse des émotions et des gestes.

Qu'est-ce que Face SDK?

Papilon Face SDK, qui est la combinaison du mot «face» qui signifie «face» en anglais et du terme «Software Development Kit», est un logiciel contenant une riche bibliothèque de codes à utiliser dans les applications de reconnaissance faciale et d’analyse faciale.

Comment fonctionne Face SDK?

Avec ses fonctionnalités telles que la reconnaissance faciale en temps réel, la détection de la vitalité, la détection des émotions, de l’âge et du sexe, l’analyse des gestes et des mimiques, les développeurs de logiciels peuvent facilement travailler grâce à sa riche bibliothèque pour leur differantes besoins.

Pourquoi Face SDK?

1- Demande rapide

Le Face SDK traite 50 000 images en même temps et peut détecter et vérifier l’identité à 2,6 millions par seconde.

Papilon FaceSDK

2- Détection de viabilité

Grâce à la fonction de détection de vitalité disponible dans le SDK Face, les applications de reconnaissance faciale peuvent distinguer les images numériques des visages humains vivants, de sorte qu’elles ne peuvent pas être dupées par des photos ou des vidéos.

3- Fonction de contrôle de la qualité

La qualité d’image est très importante, en particulier dans les applications de reconnaissance de visage photo. Dans les applications développées avec Face SDK, la qualité des photos prises est vérifiée et les meilleures sont sélectionnées automatiquement.

Papilon FaceSDK
Papilon FaceSDK

4- Détermination du sexe et de l’âge

Face SDK peut détecter le sexe et l’âge en analysant le visage.

5- Options de requête centrales et locales

Face SDK peut s’authentifier en recherchant les visages qu’il capture ou perçoit en direct dans des vidéos et des photos dans un ensemble de données interne. Cependant, il peut détecter l’identité en recherchant les mêmes visages dans le système central avec un pool de données beaucoup plus important. Alors que la requête interne convient au contrôle d’accès et à la détection des suspects sur la liste de surveillance, la requête centrale est particulièrement adaptée à la détection criminelle, aux douanes et à l’identification des frontières, en particulier dans les affaires pénales où le responsable n’est pas connu.

Papilon Face Sdk

6- Détection d’émotion / gestes

Face SDK reconnaît et encode plus d’une centaine d’actions utilisant des muscles faciaux tels que “bâiller”, “rire”, “éternuer”. Il peut également détecter l’émotion de l’expression faciale.

utiliser Face SDK?

  • Dans les applications qui permettent la reconnaissance faciale à partir de clichés pris par des caméras vidéo et de sécurité,
  • Dans les applications qui font la reconnaissance des visages en comparant l’instantané et l’image en direct prise avec des scanners de visage avec des photos,
  • Dans les applications d’analyse gestuelle, mimique et émotionnelle

Face SDK peut être utilisé dans des applications développées dans de nombreux domaines, des unités de contrôle d'accès aux caméras de sécurité, de l'analyse des utilisateurs à la réalité virtuelle.

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

Quand avez-vous besoin du SDK Face?

Vous avez besoin de Face SDK pour toute percée basée sur l’enregistrement vidéo, la photo, la vue en direct, le scan du visage. Il est utilisé dans les institutions publiques et privées pour mesurer le contrôle d’accès et la continuité du personnel, pour la détection de suspects par les forces de police et pour le suivi suspect de MOBESE , et pour l’analyse des utilisateurs à des fins publicitaires

Qui peut utiliser Face SDK?

L technologie Face SDK est spécialement conçue pour les développeurs de logiciels travaillant sur les technologies de biométrie et de reconnaissance faciale.

NOS AUTRES PRODUITS DE RECONNAISSANCE VISAGE

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.