×
EXPERTLAB

Kit de Révision des Preuves Criminelles

expertlab

• ExpertLab

(nom): Kit de révision des preuves criminelles.

Qu'est-ce que ExpertLab?

ExpertLab est un kit d’analyse de preuves criminelles conçu pour faciliter le travail du personnel de laboratoire judiciaire. Il se compose d’un support fixe et d’équipements placés autour.

Comment fonctionne ExpertLab?

ExpertLab est conçu pour examiner les preuves qui ont été déformées ou atténuées au fil du temps, dans diverses conditions d’éclairage, pour mettre en évidence ses détails. Pour utiliser ExpertLab, la preuve est placée sur le support fixe au milieu ou fixée en l’air avec des supports. Ensuite, il est examiné sous lumière violette et infrarouge verticale, inversée ou oblique, éventuellement avec les sources lumineuses autour du support fixe. La plate-forme fixe a un réglage de la lumière translucide et blanche. De cette façon, les preuves ne peuvent être examinées qu’en éclairant la plate-forme. Grâce à la boîte d’inspection sur fond sombre, les objets en trois dimensions peuvent être photographiés sans ombre. Le sol Expert de l’ExpertLab est divisé en centimètres carrés pour garantir que l’objet est correctement positionné pour l’inspection.

Pourquoi ExpertLab?

1- Options d’éclairage large

En plus des options de lumière infrarouge et ultraviolette, ExpertLab propose également des options de projecteur et d’éclairage d’appoint.

Papilon ExpertLab
Papilon ExpertLab

2- Utilisation flexible

ExpertLab peut être équipé de caméras longue distance et d’équipements d’imagerie similaires pour photographier toutes les preuves.

3- Demande facile et rapide

ExpertLab simplifie le travail des forces de sécurité des preuves collectées en clarifiant les détails qui ne peuvent pas être vus à l’œil nu et en fournissant des conditions d’éclairage idéales. De cette façon, les enquêtes peuvent être conclues plus rapidement.

Papilon ExpertLab

ExpertLab est-il utilisé?

ExpertLab est utilisé par les forces de sécurité pour enquêter sur les preuves dans les laboratoires criminels.

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

Sécurité Pénitentiaire

Sécurité Pénitentiaire

Gestion des Migrations İnternationales

,

E-GATE SÉCURITÉ AÉROPORTUAIRE

Quand avez-vous besoin d’ExpertLab?

Vous en avez besoin lorsque vous souhaitez examiner les détails de la scène du crime et les documenter avec une caméra à courte distance.

Qui peut utiliser ExpertLab?

L’utilisateur idéal d’ExpertLab est un expert de laboratoire criminel.

expertlab

Kit de Révision des Preuves Criminelles

expertlab

LOGICIEL D’APPLICATION

Visualiser et photographier des objets directement, vers l’intérieur (inversé) et la lumière oblique

Les objets peuvent être examinés et photographiés en utilisant la méthode du fond somber

Les objets sont analysés et photographiés sous des rayons rouges et ultraviolets

Les objets en trois dimensions peuvent être une photographie sans ombre

Être capable de photographier des objets de différentes formes et tailles avec tous les angles de caméra en les fixant à différents appareils de maintien.

Avec la sculpture, l’effacement, le grattage, l’écriture manuscrite; examen détaillé et efficace des preuves matérielles avec empreintes de mains et de pieds.

AVANTAGES

Photographier des objets et des restes d'une qualité pouvant faire l'objet d'un examen médico-légal
Enquête efficace sous les lumières rouges et ultraviolettes

AUTRES PRODUITS CRIMINELS

FOSKO

Kriminal Delil Fotograflama Kiti

FOSKO

Kriminal Delil Fotograflama Kiti
Daha fazla bilgi için

PhoBox

Ayak ve Lastik İzi Fotoğraflama İçin Taşınabilir Kit

PhoBox

Ayak ve Lastik İzi Fotoğraflama İçin Taşınabilir Kit
Daha fazla bilgi için

TVC 9.1

USB Kısa Mesafe Kamerası

TVC 9.1

USB Kısa Mesafe Kamerası
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.