×
BLIP

• Blip

(nom): Logiciel Papilon qui détecte l'argent et les documents contrefaits.

Qu'est-ce que BLIP?

De nombreux produits et objets dont l’utilisation est légale dans le monde sont utilisés comme délits,il y a des articles importants qui sont produits et utilisés à des fins illegals. En particulier, les imprimantes couleur sont fréquemment utilisées dans la production de fausses pièces d’identité et de passeports et dans l’impression de fausses sommes d’argent. Papilon BLIP est un logiciel développé pour détecter les faux billets et documents produits avec ces imprimantes.

Comment fonctionne BLIP?

Pour éviter les délits de fraude, les fabricants d’imprimantes ajoutent à leur sortie des documents imprimés de minuscules chaînes de points jaunes invisibles à l’œil nu. Ces matrices diffèrent même dans les mêmes modèles d’imprimantes de la même marque. C’est-à-dire que chaque tableau de points n’est qu’une signature d’une imprimante. BLIP compare les index à points jaunes pour déterminer si un billet de banque ou un document a été imprimé légalement. Il utilise également les numéros de série des pièces légalement imprimées et des échantillons de pièces contrefaites, en particulier pour détecter la fausse monnaie.

Pourquoi BLIP?

1- Transformation RVB-CMJN

Le papier et l’écran d’ordinateur réfléchissent la lumière de différentes manières. Cette différence de réflexion fait que la même couleur ou le même objet sont perçus différemment à l’écran et différemment sur le papier par l’œil humain. Le système de couleurs utilisé sur l’écran de l’ordinateur est RVB et celui utilisé pour l’impression sur papier est CMJN. BLIP, qui traite du matériel imprimé, de l’argent, convertit les billets qui apparaissent à l’écran du code RVB en code VMYK pour éliminer cette différence de perception et éliminer les différences de perception. Cela permet aux experts de faire des comparaisons saines.

Papilon Blip
Papilon Blip
Papilon Blip

2- Options de requête automatique et manuelle

BLIP a deux modes de requête, automatique et manuel. Dans la requête automatique, toutes les caractéristiques distinctives du billet sont interrogées dans l’ensemble de données, tandis qu’en mode manuel, seuls les champs marqués par les experts sont interrogés. La requête manuelle peut être utilisée pour prendre des décisions «fausses» ou «réelles» par des experts uniquement en regardant l’expérience, ou pour accélérer encore plus le processus.

3- Pool de données riches

L’ensemble de données de BLIP ne contient pas seulement des répertoires à points jaunes provenant de différents navigateurs. Il comprend également des échantillons de faux billets et des numéros de série de vrais billets de banque que les banques centrales et les monnayeurs du monde entier pressent pour lutter contre les délits tels que la contrefaçon. Cela augmente considérablement les chances du logiciel de prendre la bonne décision.

BLIP est-il utilisé?

  • Lors de l’examen de l’identité et des passeports par les forces de sécurité réels aux portes frontalières et aux aéroports,
  • Identification des délits tels que la fraude d’identité et de documents et l’impression contrefaite par les équipes de lutte contre le crime organisé,

Quand avez-vous besoin de BLIP?

Vous avez besoin de BLIP pour lutter contre le crime organisé, lorsque vous ne voulez pas perdre de temps en codant et en comparant les preuves à la main, lorsque vous voulez obtenir des résultats fiables et précis et identifier les personnes qui peuvent menacer la paix et la sécurité publiques en entrant dans le pays avec un faux passeport.

Qui peut utiliser BLIP?

BLIP simplifie considérablement le codage et la comparaison des caractéristiques distinctives sur les documents. Cependant, l’utilisateur idéal de BLIP est un personnel de sécurité expert formé aux fraudes et aux documents contrefaits.

blıp

Logiciel Papilon qui détecte l'argent et les documents contrefaits

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.