×
BEOGS

•Beogs

(nom): Contrôle d'accès automatique biométrique intégré et système de porte électronique spécialement conçu pour une utilisation dans les aéroports.

Qu'est-ce que BEOGS?

La menace croissante du terrorisme à l’échelle mondiale a rendu nécessaire la modification des procédures de sécurité, en particulier dans les aéroports. Renforcer la sécurité dand les aéroports avec une force physique avec des agents de sécurité et de contrôle est à la fois insuffisant et, en raison du besoin croissant de sécurité, les nouvelles procédures de recherche sont devenues agressives par endroits, violant parfois les droits des personnes. BEOGS est un système de porte électronique biométrique intégré et multifonctionnel développé pour apporter une solution à ce problème. Grâce à BEOGS, tous les contrôles d’aéroport épuisants sont remplacés par une porte.

Comment fonctionne BEOGS?

Le scanner d’empreintes digitales, le scanner d’iris ou le système de reconnaissance faciale intégré à BEOGS permet une vérification rapide et efficace de l’identité de la personne. Grâce au lecteur de documents intégré au système, les codes des données biométriques intégrées dans les identifiants et passeports de nouvelle génération sont lues et comparées aux informations reçues par le système. Cette authentification en deux étapes élimine la marge d’erreur et prend très peu de temps.

Grâce aux unités biométriques intégrées dans BEOGS, les dossiers des citoyens qui n’ont pas d’enregistrement biométrique dans le système peuvent être créés à l’aéroport ou aux postes d’enregistrement déterminés par les forces de l’ordre en quelques minutes.

Pourquoi BEOGS?

1- Système multimodèle

Plusieurs éléments de contrôle d’accès peuvent être ajoutés à BEOGS. Cela peut être un lecteur de carte d’identité et un scanner biométrique et il est possible de prendre des dispositions avec plusieurs scanners biométrique.

PAPILON BEOGS

2- Double contrôle

BEOGS vérifie chaque personne au moins deux fois, grâce à plusieurs unités de contrôle d’accès. Cela signifie une requête beaucoup plus sécurisée.

3- Options de requête centrale et locale

Avec BEOGS, il est possible d’interroger avec l’intégration APFIS interne et centrale. L’interrogatoire local et central sont très important, en particulier  lors des tentatives d’entrer dans le pays des suspects inscrits sur les listes de surveillance des institutions internationales de sécurité. Les transactions d’entrée et de sortie, les tentatives de fraude d’identité et de documents sont facilement détectées en effectuant des enquêtes locales dans les zones où il n’y a pas d’Internet.

BEOGS est-il utilisé?

BEOGS est utilisé aux aéroports, aux frontières et aux portes des douanes par le personnel concerné ou par les forces de l’ordre afin d’assurer la sécurité sans perturber l confort des citoyens.

POUR PLUS DE ZONES D’UTILISATION

E-Gate Havaalanı Güvenliği

Bütüncül Bir Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi Ile Konsept Hayata Geçirildi!

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Quand avez-vous besoin de BEOGS?

Vous avez besoin de BEOGS dans les cas où les menaces terroristes et les flux d’immigrants sont intenses, les périodes de vacances lorsque de nombreux touristes visitent votre pays, lorsqu’il y a des menaces de sécurité intenses provenant de sources internes et externes.

Qui peut utiliser BEOGS?

BEOGS est un système largement automatisé. Cependant, il peut être vérifié par le personnel de l’aéroport et les unités de sécurité aux frontières en cas de besoin ou pour orienter les citoyens.

beogs

NOS AUTRES PRODUITS DE CONTRÔLE D'ACCÈS

Système de reconnaissance biométrique intégré des plaques

Système de reconnaissance biométrique intégré des plaques

Pour plus d'informations

Système de surveillance

Système de surveillance

Pour plus d'informations

ACCESS RADAR

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.