×

Les zones surpeuplées sont ouvertes à la confluence et à la manipulation et il est particulièrement difficile à identifier les responsables des crimes commis dans la foule comme l'extorsion, les blessures et peuvent même ouvrir la porte aux crimes plus graves. Concerts, festivals et lieux de rassemblement, stades, manifestations civiles, fêtes nationales, cérémonies d'ouverture avec une participation intense sont des situations où il est très difficile d'assurer la sécurité.

Les autorités qui souhaitent assurer la sécurité des participants dans des organisations surpeuplées, utilisent des méthodes telles que l'augmentation du personnel de sécurité, mais il est difficile de surmonter la difficulté d'effectuer le contrôle détaillé de dizaines de milliers de personnes, quel que soit le nombre.

Notre système de balayage biométrique aéroporté et d’analyse de masse, alimenté par l’algorithme de reconnaissance faciale supérieur de Papilon, se compose d’une application de reconnaissance faciale en temps réel SnapFace et d’un drone équipé de caméras à longue portée. Notre logiciel de reconnaissance faciale de haute technologie SnapFace capture instantanément tous les visages dans une foule et les envoie simultanément à la requête. L’efficacité maximale du système dépend de l’équipement que vous utilisez. S’il y a une distance de cinquante pixels entre deux yeux, en d’autres termes, quand un équipement de caméra de qualité suffisante est utilisé, le système Papilon Airborne Biometric Scanning and Mass Analysis peut faire la reconnaissance faciale sans être affecté par la hauteur du drone. De plus, selon la puissance et la puissance de traitement du matériel utilisé pour la requête, il peut capturer et interroger un nombre illimité de visages humains simultanément dans une même image.

Le système se connecte au logiciel central de gestion et de stockage des données biométriques Polyface ou APFIS et compare instantanément les images faciales prises avec celles contenues dans ces ensembles de données. Les photographies de citoyens prises pour les procédures officielles sont comparées et celles provenant du système sont comparées et les individus sont authentifiés. Grâce à l’algorithme de reconnaissance faciale supérieur de Papilon, le bon candidat passe en premier et il n’est pas nécessaire de trier d’autres correspondances.

Le système peut être utilisé pour suivre les suspects fuyant les forces de sécurité, diagnostiquer les victimes en cas d’enlèvement, les personnes atteintes de maladies liées à la mémoire comme la maladie d’Alzheimer et la démence et les personnes handicapées.

Lors de réunions et de manifestations civiles, l’identification des personnes susceptibles de menacer la sécurité publique ou de manipuler l’environnement est également possible avec le système Papilon Airborne Biometric Scanning and Mass Analysis.

Le système peut également être utilisé pour assurer la sécurité des invités lors d’importantes visites politiques et diplomatiques sans inquiéter le public et perturber le flux quotidien.

Papilon Havadan Biyometrik Tarama ve Kitle Analizi

COMME ALTERNATİVE A NOTRE SYSTÈME, NOTRE LOGİCİEL DE SUİVİ DE MOUVEMENT ET D’ANALYSE DE SQUELETTE PEUVENT ÊTRE ÉQUİPÉS DE NUITRACK, DE NOTRE SYSTÈME D’ANALYSE DE L’ÉTAT ÉMOTİONNEL ET DÉMOGRAPHİQUE, SEEMETRIX, ET DE CAMÉRAS THERMİQUES.

Grâce à la capacité de Nuitrack à reconnaître et à classer plus d’une centaine d’actions, les personnes qui peuvent créer de la confusion et des actes violents au sein de la foule sont immédiatement identifiées à leur identité et la sécurité de la vie du public est ainsi protégée. Nuitrack peut reconnaître plus d’une centaine d’actions, comme le debut des echafouré ou bagares.  L’analyse de l’âge et du sexe de la foule peut être effectuée avec Seemetrix. De cette façon, les tendances comportementales de la foule sont déterminées et l’anticipation des troubles ou de la violence est assurée. Seemetrix reconnaît également des émotions telles que la colère et la haine sur le visage des gens, donnant aux forces de sécurité des conseils sur qui peut induire la foule en erreur. De cette façon, le mal qu’ils peuvent causer en empêchant ces personnes est évité.

Dans le système, la détection d’objets et la mesure de la température corporelle peuvent également être effectuées à l’aide de caméras thermiques. Étant donné que les objets sont à différentes températures avec le corps humain, les caméras thermiques fonctionnant avec un accent sur la chaleur peuvent être utilisées pour détecter les outils de coupe et de perçage, les objets qui peuvent endommager le public, tels que les pierres, les bâtons et les armes. De cette façon, ces outils, qui ne peuvent pas être détectés avec des caméras horizontales ou à vol d’oiseau, sont détectés et le public ne peut pas être blessé. La mesure de la température corporelle avec des caméras thermiques peut également être utilisée pour détecter les maladies infectieuses et protéger la santé publique dans les espaces publics, ainsi que pour sensibiliser les citoyens et recevoir l’assistance médicale dont ils ont besoin.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.