×
ARSENAL ABIS

Système Automatique de Détection Balistique

• Arsenal Abis

(nom): Système automatique de détection balistique.

Qu'est-ce qu'
ARSENAL ABIS?

ARSENAL ABIS est un logiciel qui permet aux spécialistes balistiques de visualiser et de comparer les noyaux de balles et les traces de ruche numérisés numériquement avec BS-16 (scanner balistique).

Comment fonctionne ARSENAL ABIS?

ARSENAL ABIS transfère les noyaux de balles et les cartouches numérisés par BS-16 sur des supports numériques. Les caractéristiques distinctives de la puce sont automatiquement codées avec différents codes de couleur grâce au logiciel. Les noyaux ou les cartouches codés sont envoyés à l’ensemble de données pour être interrogés. De cette façon, les experts balistiques comparent des objets à des visuels beaucoup plus grands et clairs dans l’environnement numérique et résolvent les événements.

Pourquoi ARSENAL ABIS?

1- Taux de précision élevé

Le système, qui est également pris en charge par les capacités de BS-16, vous permet d’atteindre de bonne résultat avec le score le plus élevé et en premier lieu grâce à son algorithme de codage et de correspondance supérieur.

Papilon Arsenal
Arsenal Abis

2- Listage intelligente des suspects

ARSENAL ABIS fait gagner du temps aux agents chargés de l’application des lois en affichant les cartes interrogées et les cartes de candidat par ordre décroissant de similitude. De cette façon, les experts peuvent donner la priorité aux notes ayant le taux de similitude le plus élevé.

3- Différentes options de taille

ARSENAL ABIS vous permet de visualiser et de comparer les traces en deux et trois dimensions.

Papilon Arsenal
Balistik

4- D’une touche à Multitâche

La numérisation et le codage automatiques peuvent être effectués avec ARSENAL ABIS jusqu’à dix cartouches. Cela permet aux spécialistes de consacrer du temps à d’autres événements sans perdre de temps sur le dépistage.

ARSENAL ABIS est-il utilisé?

ARSENAL ABIS est utilisé dans les cas de balle et l’analyse de base pour détecter les armes et les criminels dans les crimes commis par des armes à feu par des agents des forces de l’ordre.

Quand avez-vous besoin d’ARSENAL ABIS?

  • Lorsque vous souhaitez enregistrer numériquement les traces de la balle de l’arme à feu après le tir d’essai tout en donnant une licence d’arme à feu,
  • Lorsque vous voulez savoir à qui appartient le noyau ou le cartouche de balle de la scène,
  • Lorsque vous voulez atteindre facilement le suspect depuis l’arme,
  • Lorsque vous voulez résoudre des événements criminels avant que les pistes ne disparaissent,
  • Vous en avez besoin lorsque vous souhaitez faciliter considérablement le travail des forces de l’ordre, en particulier des experts en balistique.

Qui peut utiliser ARSENAL ABIS?

L’utilisateur idéal de l’ensemble de données ARSENAL ABIS est un expert en balistique. Cependant, la numérisation peut être effectuée par n’importe qui après une courte formation.

Arsenal abis

Système Automatique de Détection Balistique

PROPRIÉTÉS

Aucune restriction de taille ou de forme pour les objets numérisés

Différentes caractéristiques d’éclairage pendant la numérisation

Possibilité de numériser dix coquilles avec un seul bouton

Créer une liste de candidats distincte pour la caractéristique qui se produit dans la meme categorie

Possibilité d’utiliser différentes options de distinction lors de la comparaison (côte à côte, transparentes les unes sur les autres)

Codage automatique et manuel

AVANTAGES

Requête rapide
Taux de précision élevé
Usage simple
Ensembles de données indépendants
Possibilité d'inspection en 2 et 3 dimensions
Compatible avec Linux et Windows

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.