×
ZIRKON

• ZIRKON

(noun): Papilon’s iris based access control modules.

What is Zirkon?

Zirkon is an access control unit consisting of an iris scanner and a local dataset. Iris, which is originally a muscle tissue  and determines the ideal amount of light to which the eyes are exposed, forms during embryonic gestation randomly. This makes each iris unique making each an ideal measure of authenticity. This is why, iris is one of the most reliable biometric features and increases the accuracy of biometric systems relying on iris.

How Does Zirkon Work?

The iris images of people who are authorized to access a specific area are recorded and stored in Zirkon’s local dataset. When a person wishes to enter or exit a Zirkon-protected premise, they approach to the Zirkon iris scanner. The iris scanner has a reflecting scanning surface, allowing the people to see the position of their eyes. The suystem guides the users via vocal directiosn to help them position their eyes correctly. As soon as the eyes are correctly located within the frame of the scanner, Zirkon catches the iris image and digitizes it for data security, then compares this digitized data to the ones stored in the dataset. If it finds a matching record, it triggers the doors or turnstiles integrated to the system, and enables access.

Why Zirkon?

1- High Accuracy Rate

Zirkon uses iris, one of the most valuable of all biometric measures, and this increases Zirkon’s match accuracy, and therefore, reliability.

Papilon Pyüz

2- Stand Alone Mode

Zirkon can be used as a standalone access control unit without being integrated to another dataset or module. Its ergonomic design that fits a myriad of functions in one unit make Zirkon ideal to be used in temporary settlements such as refugee camps, and eliminates the cost and burden of installing larger units.

3- Fast Inquiry

Zirkon scans, digitizes, and matches an iris image under two seconds.

Papilon Tech
Papilon Zirkon

4- Infrared Light Function

Zirkon sends rays of infrared light to keep the ligthing conditions of the environment jeopardize the quality of the scans or intervene with the scanning procedure. That way, Zirkon can function under night or dim light without compromising the quality of the scans.

5- Moveable Sensor Head

Zirkon’s moveable head is specifically designed to capture the iris under ideal light, scan the eyes of people with different height, and to allow the scanner to scan a wider image to ensure the completeness of the image.

PAPILON-ZIRKON-4

Where to Use Zirkon?

Zirkon can be used as a standalone access control unit or in integration with various biometric modules at refugee camps to protect the refugees from exploitation and hate crimes, at private enterprises to keep digital logs of employee attendance to to measure organizational efficiency, and to limit access to critical centers such as nuclear power plants, national laboratories, and at places that are under continuous threat such as government buildings.

for more usage areas

SECURITY SYSTEM FOR NUCLEAR PLANTS

INTERNATIONAL IMMIGRANT MANAGEMENT

MOBILE BIOMETRICS CENTER

MOBILE BIOMETRICS CENTER

When Will You Need Zirkon?

You will need Zirkon when you want to perform effective access control at crowded areas that host şmmigrabts, refugees, and asylum seekers, to measure organization efficiency via your employees’ attendance records, and when you want to benefit from the accuracy to protect critical centers and places that are in a constant need for high-level security.

Who Can Use Zirkon?

Using Zirkon does not require technical expertise. Operating the device requires only a glance towards the scanner’s frame. However, tasks such as registering persons and creating the local dataset are performed by Papilon’s expert team during the installation process.

zırkon

Papilon Zirkon4

FEATURES

1-N and 1-1 inquiry

Integratable to local and central databases

Integration to the central data system via network-based communication

Fast and accurate recognition

Standalone mode

Integration to physical access-limiting equipment such as electronic gates, turnstiles, and barriers

Advantages

User-friendly design with reflecting scanning surface
Expandable capture range thanks to the moving head
Turkish voice command system
Quick integration and software support
Minimum FAR and FRR
Compatibility with IP20 standards
Infrared lighting for night mode
Visual ques to manifest enabled or denied access
User friendly interface and vocal cues
Two CMOS cameras
Zirkon-4 iris scanner is certified by the Ethical Committee

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.