×

It has long been understood that watching or playing sports is more than a leisurely activity;

they are among the passions of heart, a love affair.

The unpredictability of the end and the excitement it creates, the desire to belong and to taste the ancient sense of victory, to be the winner in at least in one area… Regardless of the reasons behind it, it is a fact that sports, especially football, appeals to the feelings of the masses.

However, it is also a fact that sports is a medium for our power plays and victory parades.. The need to assert oneself is a gift from our primitive ancestors that consists of rituals we perform to emphasize that the area belongs to us, there we have the upper hand, and that we cannot be defeated, we are safe. Unfortunately, if our team, or rather clan, fails to perform in a way that verifies our vision of grandeur, the disappointment might reveal itself through emotional outbursts, or worse, violence; with all kinds of objects thrown to the field, the seats that have been removed and used as weapons, even planned acts of vandalism …

Preventing such excessive behavior is a matter of discipline and willpower.

PAPILONyüz tanıma

In other words, the stadium experience can be very instructive and maturing. But stadiums need a disciplinary system to perform these functions. The banning of the fan group because of the members who step over lines, who tend to be violent, and use inappropriate language, can be perceived as punishment rather, and cause anger. Moreover, such a measure can also cause and unfair system in which fans who follow proper conduct are also banned from attending matches.

Papilon Stadium Security solutions are designed to support peaceful sports events and enhance entertainment.

They are designed to encourage proper conduct in stadiums and reflect the principle of fairness embedded in professional sports.

With the biometric turnstiles that can work in integration with the equipment used for the control of fan-passes and tickets at the entrance of the stadium, the identity of the fans are verified. That way, it is ensured that the information of the person identified with biometric scanners matches the information displayed on tickets or passes. The fans who pass the ID-verification step proceed to sit at the spots indicated on their tickets. In order to ensure that fans are seated in the order specified on tickets, Papilon’s real-time face recognition software SnapFace is integrated to the CCTV cameras overseeing the stadium. With SnapFace, it can be determined whether the fans are sitting at the correct spot and the so-called seat fights that generally ignite the stadium even before the match starts, can be prevented.

Papilon’s Nuitrack action tracking and skeleton analysis software, integrated into the cameras like SnapFace, analyzes the moods and actions of the fans. Thanks to Nuitrack, emotions that may be the precursors of later outvursts and problematic behavior, such as excessive anger and anxiety, are detected and the personnel responsible for the stadium security is warned. Nuitrack’s skeleton analysis recognizes over one hundred acts such as throwing, hitting, attacking with an object, and many other actions that indicate a tendency for extcessive behavior or violence. As SnapFace and Nuitrack work in coordination, the identities of persons who act inappropriately can be detected and security personnel can take the necessary steps to re-establish order without the burden of scanning a large group and trying to determine the source of the outburst.
 

SnapFace instantaneously analyzes the CCTV foorage, and immediately identifies the people who display inappropriate behavior. This instaneousness of SnapFace analyses constitute the backbone of effective and timely intervention and plays a great role in maintaining a peaceful atmosphere at stadiums. In addition to these, Papilon’s Biometric Scanning with Drone system can be used for a bird-view of the stadium. This technology is ideal for object-recognition. Mostly, lateral-view is not enough to detect any objects that may cause harm to the stadium equipment, players, or the fans. With drone-scanning, these objects can be detected and confiscated if needed. This system, which performs real-time identification with drones from the air, can recognize and identify each face entering the shooting area from the desired height as long as the area between the eyes measures fifty pixels or more. That way, only people who act contrary to the civil entertainment purpose of the sport and display unethical attitudes can be identified and sorted. Thus, an entire fan group is not punished and a mass reaction is prevented.

PAPILON-kontrol-odasi
PAPILONyüz tanıma
nuitrack

Papilon’s security solutions offer answers to the question

“Who?”

regardless of the setting, the density of the crowd, or the situation. Thanks to our flexible and scalable solutions, you can be assured of the security of a certain area with little effort.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.