×
PAPILON M

Mobile Biometric Workstation

Papilon M

• PAPILON M

(noun): A biometric workstation that brings various assortments of Papilon services together.

What is Papilon M?

Papilon M is a biometric workstation that includes either a Papilon fingerprint scanner or a ballistic scanner like BS-16, a camera, and a laptop. Behind Papilon M, are the power of Papilon’s superior fingerprinting and ballistic analysis softwares LS App and ARSENAL ABISi and its central biometric data management system, Papilon APFIS. Having the resources and efficiency of the best in the sector, Papilon M offers an effective data registration and management system that could be used even in the hardest environmental and technological conditions. 

How Does Papilon M Work?

Papilon M is designed to create biometric records of people and run identification inquiries in the field. Equipped with Papilon’s fingerprint scanners, Papilon M is used to register citizens into the central data system, and create citizen records to be used in e-passports and IDs, to register suspects and criminals for monitoring, and to register migrants to justly distribute social benefits and keep records of residency. When equipped with Papilon’s ballistic scanner BS-16, Papilon M is used to register the unique marks on bullets and cartridge cases. In fingerprinting modelsi M provides necessary means to create tenprint cards which consşst ıf a person’s demographic information, rolled and flat prints of his fingers, and his face. Models with embedded ballistic scanners serve to add the unique marks on the fired bullets to the other evidence documented with M’s camera and offer a fuller picture of the crime and the suspect’s modus operandi.

Why Papilon M?

1- Impact Resistant Design

Papilon M comes in an impact-resistant suitcase. The case protects Papilon M’s components against damage. All components of the module are stabilized into the case with a damper to ensure the optimal equipment placement in a limited space and protect the scanners and other devices from external damage. Thanks to this extra step, M can easily be carried in cargo cabins.

Papilon-M
Papilon M

2- Flexible Use

Papilon M can be used with LS App and LS scanners to collect and responsibly manage citizens’ biometric data, and with ABIS software and BS-16 ballistic scanner to collect and process evidence from crime scenes.

3- Customizable Hardware

Papilon M’s areas of use can be widened with the addition of portable printers and document readers.

Papilon M
Papilon-M

4- Flexible Network Options

Papilon M, taşınabilir modemlerle kullanılabilir, yani sabit ağ bağlantısına ihtiyaç duymaz. Papilon M can connect to the central data system via portable modems and does not need a land connection.

5- Local Inquiry

Thanks to its local dataset, fingerprints and ballistic scans performed with Papilon M can be inquired locally without referring to the central system.

Where to Use Papilon M?

As a mobile biometric terminal, Papilon M can be used at any point on a map without the support of extra hardware for biometric registrations and inquiries.

FOR MORE USAGE AREAS

Border Security

BORDER SECURITY

Staff and Prisoner Tracking System for Prisons

STAFF AND PRISONER TRACKING SYSTEM FOR PRISONS

International Immigrant Management

When Will You Need Papilon M?

You will need Papilon M in the field; in refugee camps, checkpoints, borders and customs offices to register and identify people. Papilon M is alsop an essential component of a broad and in-depth crime scene investigation. You may also need Papilon M, equipped with Papilon’s finger and palm print scanner, LS-4421,  in correctional facilities for inmate monitoring. Papilon M meets the need for an ergonomic and portable device that automates a range of key security tasks at once.

Who Can Use Papilon M?

Papilon M’s use requires a certain familiarity with fingerprinting and ballistic analysis procedures. However, since it’s more a registration kit than an analysis device, many personnel in the law enforcement and the military can operate the module with ease.

PAPILON M

Papilon Mobil

FEATURES

Direct integration with APFIS

Works as a Mini APFIS

Local or central inquiry

1-1 and 1-N inquiry

Complies with GSM, Wifi and Ethernet protocols

Advanced optical technology

Suitable for Linux and Windows OS

Impact resistant design

Includes components such as a laptop, printer, document scanner, camera, and fingerprint scanner

ADVANTAGES

Ergonomic design that allows the unit to be carried on the passenger cabins
Print quality at FBI PIV standards
User-friendly screen
Scan quality equal to that of a stable biometric workstation
Rolled and flat fingerprint scanning
Order-independent inquiry
Customizable deisgn and structure
Integratable to different biometric modules

Papilon M is certified by the federal law enforcement authority FBI.

OTHER MOBILE PRODUCTS

MT-01

Identity Check Terminal

MT-01

Identity Check Terminal
For More Information

MT-06

Mobile Biometric Terminal

MT-06

Mobile Biometric Terminal
For More Information

MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal

MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal
For More Information

M-SLIM

Mobile Biometric Workstation

MSLIM

Mobile Biometric Workstation
For More Information

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station
For More Information

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.