×
MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal

Papilon MT-07

• MT-07

(noun): Mobile biometric registration and query terminal.

What is MT-07?

MT-07 can do instantaneous identification and identity verification in the field. With the document scanner embedded in the module the chips and MRZs of e-passports and next generation ID cards. With MT-07 you can also photograph the subjects whose identities are inquired within the system.

How Does MT-07 Work?

MT-07 runs queries by sending the fingerprints taken with its integrated fingerprint scanner to the central APFIS. Thanks to the document reader embedded in the module, the prints taken with MT-07 scanner can be compared to the ones digitized into the chips and MRZs. That way identity and document fraud attempts could be prevented. The photographs taken with MT-07 can be used in running inquiries in APFIS’ face dataset and all the information regarding the subject can be double-checked.

Why MT-07?

1- Instant Inquiry

MT-07 instantly sends the prints it takes to the central APFIS and confers the return to the operator. This process can take as little as a few seconds.

Put security into your palm with MT-07!

2- Ergonomic Design & High Functionality

MT-07 brings all the all the components performing fingerprinting, document reading, identification and identity verification together in a pocket-size device.

3- APFIS Integration

MT-07 can be integrated to the central biometric data system, also known as APFIS . APFIS includes all the record taken at all workstations and with all the terminals. Therefore, its integration with MT-07 allows the field personnel to have the data of the whole country in their hands and considerably increases query return accuracy.

Papilon Apfis

4- Multiple Connection Channels

MT-07 can use GSM, Wifi and Bluetooth channels. The variety of network protocols ensures that the field personnel can always stay connected to the central system.

5- Automatic Inquiry

The system automatically evaluates the quality of the prints taken. The prints passing a quality benchmark are automatically sent to the central system for inquiry with no instructions needed from the operator.

Papilon Biyometri Sistemleri

Where to Use MT-07?

MT-07 can be used;

  • In running on-site verification and identification requests by the police forces,
  • To prevent identity and document fraud,
  • To help land forces and the police detect criminals and suspects in the field,
  • To speed up identity checks in the traffic.

FOR MORE USAGE AREAS

Migrant Fake Identity Management

EVERY INDIVIDUAL DESERVES TO LIVE HAPPILY.

Border Security

GLOBALIZATION, BY NATURE, WANTS TO ELIMINATE BORDERS; BUT THE FEELING OF BEING SAFE WANTS TO CLOSE THE BORDERS.
Border Security

International Immigrant Management

When Will You Need MT-07?

You will need MT-07 when you want to perform identity checks quickly and accurately in the field, to identify persons of interest before they have a chance to flee, to regulate the social life and ensure public safety, and to prevent crimes such as identity fraud and illegal residency.

Who Can Use MT-07?

Using MT-07 does not require technical expertise. Following a short tutorial, everyone can use the module with ease.

FEATURES

Direct integration to APFIS

1-N identification inquiries

Suitable for GSM, Wifi, Bluetooth protocols

Advanced optical technology

Android operating system

Impact-resistent design

User friendly screen

ADVANTAGES

Scan quality at FBI & PIV standards
Instantaneous ID check through APFIS.
Ten print scans at biometric workstation quality
Ability to read ICAO 9303 and ISO/IEC 7816 compliant documents and cards
ISO 14443 contactless card reader
LCD touchscreen
Maximum security thanks to read-only Linux OS
Order-independent fingerprint inquiry
Fast integration, fast inquiry, fast results
Regulated user authorization
Fingerprint scan quality control

MT-07 is certified by the federal law enforcement authority FBI

OTHER MOBILE PRODUCTS

MT-01

Identity Check Terminal

MT-01

Identity Check Terminal
For More Information

MT-06

Mobile Biometric Terminal

MT-06

Mobile Biometric Terminal
For More Information
Papilon M

M

Mobile Biometric Workstation

M

Mobile Biometric Workstation
For More Information

M-SLIM

Mobile Biometric Workstation

MSLIM

Mobile Biometric Workstation
For More Information

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station
For More Information

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.