×
MFS 1101

MULTIFUNCTIONAL LS WORKSTATION

• MFS 1101

(noun): MFS 1101 is a multifunctional LS workstation.

What is MFS 1101 ?

Law enforcement needs to reach information more quickly and safely day by day. And so, local and interregional automatic fingerprint and palm print record terminals (APFIS) have to be reachable by this law enforcement even if they are far away from a crime scene. In that case, technology and engineering come to help.

One of the solutions is PAPILON’s multifunctional LS workstation MFS-1101, which includes PAPILON 1101 fingerprint–palm print scanner, and also useful peripherals.

How MT-01 Works?

PAPILON MFS 1101 workstation -takes an individual’s fingerprints without ink- is designed to work collaboratively with APFIS system, in this way, it’s possible to start an automated identity detection query -including single fingerprint identity queries in real-time mode.

Remote connection to APFIS can be done with IP, cellular channels like GSM/GPRS/EDGE, LAN, and also Integrated Information Communication System.

Why MFS 1101 ?

1-User Experience

The Workstation is designed with the goal of saving space and protecting the equipment inside the hard case that operates so much function. The workstation is not vulnerable to any risk of damage that may come from the environment or the circumstances of transportation. Thanks to the design, the Workstation can be operated and easily portable with its including like computer, printer, power source, and scanner. Integrated finger and palm print devices are located upside of the kiosk, and LCD screen – whereas digital photos locate inside the cover. So that, users can easily check out the displays that the Workstation offer. An extendable table locates on the left side of the hard case. Hard case covered by powder enamel to gain protection from scratches and damages.

2- Duplicate Record Check

Like other mobile offerings in our portfeuille, MFS-1101 is linked to Papilon APFIS, our central biometric data enrollment, and management system. Thus, when an operator tries to enroll prints that are already retained in the system, the MFS-1101 interface displays a warning informing the operator of the existing records. Likewise, when the operator tries to enroll the same finger more than once, the system displays a warning message to prevent repetitive printing. The system does automatic order, quality, and record checks to keep the database as tidy and authentic as possible to ensure high match precision.

3- Station and System Security

The Workstation locks itself automatically in cases it is not used more than a set of time (10 min., half our, etc.) This feature both locks unauthorized uses and protects the content of the case from external damage.

To communicate over cellular channels, MSF 1101 uses VPN, which is a protected IP connection. VPN does not require an internet connection and is also protected from unauthorized personnel.

Where to Use MT-01?

MT-01 can be used;

  • In identity checks performed at the borders and customs offices,
  • In ensuring that the immigrants arrive via legal channels,
  • In preventing organized crime suspects from entering your country,
  • In running identification and verification requests in the field.

FOR MORE USAGE AREAS

INTERNATIONAL MIGRANT MANAGEMENT

MOBILE BIOMETRICS CENTER

CRIMINAL INVESTIGATION

Who Can Use MFS 11011?

There is no specific fingerprint information knowledge needed to use MFS 1101 workstation. The graphic user interface directs the users step by step. And also with the help of quality control feature, the fingerprint materials were taken by, can be checked and verified immediately. Stabilized connection with APFIS, can manage to be transferred ten print records and identity queries so fastly which already been taken before.

Two major options include different types of software and hardware for PAPILON MFS 1101.

  • Standard PAPILON MFS 1101 workstation; using for taking ten-finger print of suspects, wanted, and the other individuals.
  • This is a proper Workstation, which can work simultaneously with APFIS data set, also enables to take urgent query results.

Besides, thanks to the software that is used in the Workstation, ten-finger print records can be made by using 4+2+4 format, by gaining a single fingerprint display from flat print tracks. This feature is using by lots of governments in biometric passport projects.

mFS 1101

MULTIFUNCTIONAL LS WORKSTATION

OTHER MOBILE PRODUCTS

MT-01

Mobile Biometric Terminal

MT-01

Mobile Biometric Terminal
For More Information

MT-06

Mobile Biometric Terminal

MT-06

Mobile Biometric Terminal
For More Information

MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal

MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal
For More Information
Papilon M

M

Mobile Biometric Workstation

M

Mobile Biometric Workstation
For More Information

M-SLIM

Mobile Biometric Workstation

MSLIM

Mobile Biometric Workstation
For More Information

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station
For More Information

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.