×
M SLIM

Mobile Biometric Workstation

papilon m slim

• M-SLIM

(noun): A mobile biometric workstation that could be carried inside the passenger cabins in planes.

What is M Slim?

M-Slim is a mobile biometric workstation that can be carried inside the passenger cabins as hand luggage. M-Slim’s size offers many conveniences for federal or national law enforcement officials as they can benefit  M-Slim during inter-state and nationwide operations without wasting time waiting by baggage carousels, going through checks at customs or borders, and performing by all the formalities. M-Slim ensures that the energy of law enforcement organizations goes into ensuring public safety.

M Slim combines everything from creating citizen records to running identification and verification requests in its ergonomic design.

How Does M-Slim Work?

M Slim can work both as an LS and an APFIS workstation. Thanks to it multi-functionality, M-Slim can be used both to register and match fingerprints and to collect evidence from crime scenes. Its sleek design that inspired its name guarantees that M-Slim can be carried in cargo and passenger cabins with ease and minimal damage risk. 

Why M-Slim?

1- Cabin Size Design

M-Slim’s compact design allows the module to be fit into a sleek case with all of its components.

Papilon-Mslim
Papilon-Mslim

2- Impact Resistant

The impact-resistant outer case protects the module’s components from any damage that could occur during security checks and luggage intake at the airports. This means that M-Slim comes worry free!

3- Integrated Module Structure

You can add document readers and printers to M-Slim to make it your ideal work companion. With Papilon’s industrial expertise, you won’t have to make  compromises  regarding the module size.

4- Portable Connection

M-Slim can connect to the central system via portable modems and other wireless connection options. That way, you can benefit from M Slim even in the most challenging zones.

5- Solid Design

All components of M-Slim are assembled into the case with a damper making the whole design impact-resistant. 

Papilon-Mslim

Where to Use M-Slim?

M-Slim can be used;

  • In running identification and verification requests in the field,
  • In registering immigrants at borders and creating access control systems for refugee camps,
  • In registering citizens residing in remote and rural areas by the gendarmerie and the law enforcement.

FOR MORE USAGE AREAS

Border Security

GLOBALIZATION, BY NATURE, WANTS TO ELIMINATE BORDERS; BUT THE FEELING OF BEING SAFE WANTS TO CLOSE THE BORDERS.
Border Security

Staff and Prisoner Tracking System for Prisons

Staff and Prisoner Tracking System for Prisons

International Immigrant Management

When Will You Need M-Slim?

You will need M-Slim at remote areas where establishing a stable station will cost valuable resources and considerable human capital, to perform identifications and verifications in the field.

Who Can Use M-Slim?

Using M-Slim does not require technical epertise. Following a short tutorial, anyone can operate the device.                                     

PAPILON M-slım

Features

Direct integration with APFIS

Works as a Mini APFIS

Local or central inquiry

1-1 and 1-N inquiry

Complies with GSM, Wifi and Ethernet protocols

Advanced optical technology

Suitable for Linux and Windows OS

Resistant design

Includes components such as a laptop, printer, document scanner, camera, and fingerprint scanner

ADVANTAGES

Ergonomic design that allows the unit to be carried on the passenger cabins
Print quality at FBI PIV standards
User-friendly screen
Scan quality equal to that of a stable biometric workstation.
Rolled and flat fingerprint scanning
Order-independent inquiry
Customizable deisgn and structure.
Integratable to different biometric modules.

M-Slim is certified by the federal law enforcement authority FBI.

OTHER MOBILE PRODUCTS

MT-01

Mobile Identity Check Terminal

MT-01

Mobile Identity Check Terminal
For More Information

MT-06

Mobile Biometric Terminal

MT-06

Mobile Biometric Terminal
For More Information

MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal

MT-07

Mobile Biometric Registration and Query Terminal
For More Information
Papilon M

M

Mobile Biometric Workstation

M

Mobile Biometric Workstation
For More Information

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station

FK-2T M

Mobile Biometric Photography Station
For More Information

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.