×
LS APP

Live Scanning Application

• LS App.

(noun): An abbreviation of “Live Scanner App”, LS App is used with Papilon’s real time fingerprint scanning devices.

What is LS App?

LS App is a software used with Papilon’s fingerprint scanners.

How Does LS App Work?

The software is used in capturing finger and palm prints. Captured prints are then sent to the dataset to be stored and queried. Thanks to the local and central queries run with LS work stations, instantaneous identification and identity verification is possible.

LS App digitizes the captured prints before sending them for identification. Digiti<ed print data is easier to process and therefore buys time to professionals while diminishing the need for extra hardware. LS App packs economy and ergonomy in itself and offers unrivaled efficiency.

LS App: more work, less burden.

Why LS App?

1- Smart Terminals

LS App is designed to process data. This ensures that every print is pre-processed before being sent to the central system. This extra step causes no disruption in the stations’ work flow and gives the central system an efficiency boost by shortening data processing time.

PAPILON-papilon-m-migration

2- Local and Central Query Options

LS App can be used in offline mode. This ensures that inquiries could be run through the local dataset wherever environmental conditions put the field personnel at a disadvantage or technology is limited. That way, problems and security threats that could be caused by a hole in surrounding facilities can be avoided.

3- 1:1 and 1:N Inquiry

LS App can run both 1:1 inquiries to verify the identities of known persons and 1:N inquiries to identify a subject.

4- Automatic Fingerprint Control

By referring to slap impression prints, LS App checks the fingerprints in rolled fingerprinting processes to ensure that the same finger is not reprinted mistakenly or as the result of an attempt to mislead the authorities. This ensures the biometric data that goes into the central system is double-checked and correct.

5- Easy to Use

LS App’s interface is designed to allow users to easily navigate the system. It is extremely easy to jump between registration and query windows.

Where to Use LS App?

LS App can be used;

  • In suspect identification and in criminal investigations by police forces,
  • In security checks and vehicle searches conducted in the traffic,
  • Göç İdaresi göçmen yönetiminde, In immigration management processes by directorates and divisions of immigration,
  • In access control procedures and personnel logs by private enterprises.

FOR MORE USAGE AREAS

Staff and Prisoner Tracking System for Prisons

Staff and Prisoner Tracking System for Prisons

MIGRANT FAKE IDENTITY MANAGEMENT

E-GATE AIRPORT SECURITY

When Will You Need LS App?

  • When the internet access is a problem,
  • When you do not want to compromise security on borders and military training sites, 
  • When the neighbouring countries are politically unstable and when there ,s an inflow of migrants,
  • When you want to measure the efficiency or your business and evaluate the performance of your employees,

You will need LS App on your side to guarantee your security and your enterprise’s efficiency with its fast and highly accurate data processing skills.

Who Can Use LS App?

Five plus five equals security!

The installment of LS App takes only five minutes. Better news is, you will need another five to be an expert of it. The use of LS App does not require any technical knowledge, after a short tutorial, everyone can use the system with ease.

LS APP

Live Scanning Application

ÖZELLİKLER

Hızlı parmak izi kaydı (düz basım ve çevrilerek)

2 saniyede hızlı sorgu

Kullanıcı dostu arayüz

1:1 (kişi doğrulama) ve 1:n (kişi tespiti) sorgu

Uç birimlerde özellik işleme yeteneği sayesinde merkez yükünü hafifletme

AVANTAJLAR

Lokal sorgu ile sahada kolay kullanım
Otomatik sıra ve kalite kontrolü
Otomatik iz algılama
1inch’lik alan yerine tüm karakteristik özelliklerin sorgulanması
Özelleştirilebilir modüler yapı

Related Products

LS-4421

Fingerprint Scanner that takes Flat and Rolled Prints

LS- 4421

Fingerprint Scanner that takes Flat and Rolled Prints
For More

LS-1101

Real Time Finger and Palm Print Scanner

LS - 1101

Real Time Finger and Palm Print Scanner
For More

LS-01

Flat Print Scanner

LS - 01

Flat Print Scanner
For More

LS-11

Flat and Rolled Fingerprinting

LS - 11

Flat and Rolled Fingerprinting
For More

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.