×
LS-11

Flat and Rolled Fingerprinting

• LS-11

(noun): Short for Live Scanner 11, LS-11 is a flat and rolled fingerprinting device.

What is LS-11?

LS-11 is a fingerprint scanner that is able to take rolled and flat prints of all fingers one by one and run identification and verification requests.

How Does LS-11 Work?

The scanning surface of LS-11 is suitable for taking flat and rolled prints from each finger. The prints taken by LS-11 are recorded to be sent to the central dataset for storage and inquiry. When the necessity arises, LS-11 can be used in creating biometric citizen records.

Why LS-11?

1- Quick Scanning

With LS-11 each finger is scanned in less than two seconds.

Papilon LS-11
parmakizi

2- High Print Quality

Prints taken with LS-11 are high-quality and display all the details of the prints which make the device suitable for the registration of criminals.

3- Liveness Detection

Thanks to liveness detection, it could be determined whether the finger placed on the scanner belongs to a living organism or not. This feature increases the reliability of LS-11 an prevents attempts to mislead the device with molded replicas of fingers, or in extreme cases, fingers of non-living persons.

4- Special Membrane Coating

In standard scanners, when the finger slips on the scanning surface or when the finger is wet or extremely dry, the print can be deformed. Thanks to Papilon scanners’ special membrane coating, the fingers do not slip on the surface, the anti-skidding surface also prevents moisture from deforming the prints.

5- Prism Surface

LS-11’s special prism scanning is designed to prevent deformation and false prints. Most scanners in the market use laser-cut, glass surfaces. However, despite its precision, laser leaves small marks or holes on the surface that could be mistaken by the scanning sensors as minutiaes, or, marks that make a fingerprint unique. This resuşts in the false registration of some prints. Each Papilon scanner’s prism surface is hand-cut and cleared of any those marks that are commonly called pores. The absence of pores increase the quality and dependability of Papilon scanners.

Where to Use LS-11?

LS-11 can be used;

  • In access control at public and private enterprises, and critical center such as nuclear power plants or laboratories that work on globally important projects and with materials that pose health hazards.
  • In the issuing of e-passports and next generation ID cards.

 

FOR MORE USAGE AREAS

Border Security

Border Security

Migrant Fake Identity Management

EVERY INDIVIDUAL DESERVES TO LIVE HAPPILY.

International Immigrant Management

When Will You Need LS-11?

Harsh environmental and weather conditions and the challenges of transportation to regions of risk and crisis make it hard for police and military forces to take stable registration or verification modules to these places. In such conditions and places, they will need LS-11 and the handheld mobile modules in which it is embedded to manage identification, verification, and registration processes quickly and efficiently. LS-11 is also ideal for use in access control procedures of public and private organization and critical center.  

Who Can Use LS-11?

The use of LS-11 does not require technical expertise. Following a short fingerprinting tutorial, the scanner can be used with ease.

PAPıLON LS-11

Flat and Rolled Fingerprinting

FEATURES

High quality fingerprinting suitable for criminal investigations

User-friendly and easy-to-use

Advanced optical technology

Impact resistant design

Automatic print scanning and capture

Quick printing

Automatic quality control

Easily integrable and expandable software and hardware

Suits every environmental condition

ADVANTAGES

Flat and rolled printing
Ability to print two fingers at once
Liveness detection
Quick, highly accurate, and high quality prints
Scanning without print-clipping
High quality scanning wit wet fingers
Minimum impact from dayllight

OTHER LS PRODUCTS

LS-4421

Live Scanner

LS- 4421

Live Scanner
For more information

LS-1101

Real Time Finger and Palm Print Scanner

LS - 1101

Real Time Finger and Palm Print Scanner
For more information

LS-01

Flat Print Scanner

LS - 01

Flat Print Scanner
For more information

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.