×
KS-01
Papilon KS-01

• KS-01

(noun): Papilon’s latest artificial intelligence-based person and object counting application.

What is KS-01 ?

Papilon KS-01 is an artificial intelligence-based person/object counting and customer analytics application that consists of multiple hardware and software components. Papilon KS-01 can be used for counting inventories in warehouses, determining the number of people in a given area or closed space, counting the number of people in a store, and measuring the interest shown to certain products or aisles. Papilon KS-01 devices are placed at the doors of supermarkets and stores to count people. The current count is simultaneously sent to the electronic devices of the store personnel This technology answers questions such as which branch in chain stores attracts the most attention, yields the most profit, provides the best customer care, or whether branches in certain districts meet the needs of the neighborhood. KS-01 can also be used to limit the number of people in the store.

Why KS-01?

1- Cloud Based System

Thanks to the cloud-based data storage and processing system, the users will not need advanced and bulky hardwares and servers to store the inflowing data. As soon as the Papilon KS-01 is installed, the application pre-installed on the device connects to the cloud and data synchronization is activated.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

2- Alarm System

When the number of people per square meter exceeds the determined maximum, KS-01 sets off an alarm to warn the personnel. That way, stampedes and over-crowdedness all inherent to opening days and big sales, and an in-store density that threats the customer wellbeing can be prevented.

3- Density Measurement

When the number of people per square meter exceeds the determined maximum with Papilon KS-01, it warns the related personnel by sending warning messages to the telephone or tablet used. In this way, the number of people inside is kept at an optimum.

Papilon KS-01

4- Comparison Charts

Papilon KS-01 allows chain organizations to compare the data collected from different branches and adjust efficiency measurement and resource distribution accordingly. This ensures optimum profit and efficiency.

5- Smart Customer Alert System

Tablets placed at store entrances show the instant density of the store with the data received from the cloud system.Thanks to that, even if the maximum number is not reached, customers who are concerned about their health or who would not prefer to be in a crowded environment can choose whether or not to enter. In addition, if the number of people in the store hits the maximum, the customers can be given an estimate about when the store will return to an ideal density. This feature saves the customers the trouble to check back regularly and tells them when to return.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

6- Learn from Home

The application can be expanded to serve the customer with an Android or iOS application. Customers can decide which store should they visit or when to visit by simply questioning the density of a certain store from the app, and in the comfort of their homes. Thus the system saves the customers the trouble to go out only to find their chosen store congested, and the optimal store environment can be created through business-customer cooperation.

7- Easy Reporting

Thanks to its easy reporting feature, KS-01 creates automatic reports and builds statistics on topics such as store and warehouse density, interest analysis, and the total number visiting the stores per day. These reports are available to the authorized store personnel and company officials through the user control panel and a mobile app. KS-01 can also be used to create personnel continuity, time, and efficiency logs.

Where to use KS-01?

KS-01 can be used to measure the number of customers inside the stores, to protect the public health and provide a shopping environment that encourages social distancing by restricting the number of people inside, to count the inventories in the warehouses, and to answer questions regarding customer behavior, tendencies, and needs. KS-01 can also be used to manage customer demand in crowded environments such as shopping malls and to measure the efficiency of branches in chain stores.

Papilon KS-01

ÖZELLİKLERİ

Bulut Temelli Sistem

Alarm Sistemi

Yoğunluk Ölçümü

Karşılaştırma Tabloları

Akıllı Müşteri Uyarı Sistemi

Evden Öğren

Kolay Raporlama

ADVANTAGES

Easy installation
Simultaneous counting of entrances and exits & instant display of the current numbers
AI-based algortihm that excludes objects and other non-human entities from the count
Works on Android and İOS
Automatic cloud integration (only in preorders)
Wide camera range that ensures absolute control and accuracy in larger areas.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.