×
PHOBOX

ماسح ضوئي لبصمة القدم وآثار عجلات المركبات

• PhoBox

ماسح ضوئي لبصمة القدم وآثار إطارات المركبات

ماهو PHOBOX؟

PHOBOX هو عبارة عن ماسح ضوئي يستخدم لتصوير بصمة القدم وآثار إطارات المركبات المتروكة في محل الحادث ومسرح الجريمة ويشخص المركبات والمشتبه بهم.

آلية عمل PHOBOX؟

PHOBOX صممت لتصوير وتوثيق مسرح الجريمة والآثار والأدلة التي تشكل دليلاً. وأنها فعالة للغاية في الجرائم المنتشرة في مناطق جغرافية واسعة كالتهريب والكشف عن الأشخاص المتورطين في الجريمة والهاربين من العدالة. وبفضل PHOBOX يسهل عملية تحديد نوع السيارة المستخدمة في الجريمة بأستخدام آثار عجلات المركبات وبصمات الأقدام المتروكة في محل الحادث ومكان مسرح الجريمة وكذلك يسهل عملية تحديد الفئة العمرية وجنس الشخص المشتبه بهم. وبالإضافة إلى ذلك إمكانية الكشف عن مسار الذي اتبعه المشتبه بهم. ونظراً لأنه ليس من الممكن نقل هذه الأدلة وفحصها في بيئة مختبرية وأنه أمراً مستحيلاً ولذا بأستخدام PHOBOX يمكن تصوير جميع تفاصيل هذه الأدلة وفيما بعد ينقل إلى المختبرات ويساهم بشكل كبير في عملية التحليل الجنائي. وتسمح خيارات الإضاءة المباشرة والمائلة والمركبة لـ PHOBOX بإضاءة وتصوير هذه الأدلة بكل تفاصيلها. وأن وضع الجهاز على الدليل والضغط على زر المصراع يكون كافياً لعملية تصوير الآثار والأدلة.

لماذا PHOBOX؟

1- أستخدام مصادر مختلفة للطاقة

PHOBOX صممت للاستخدام في الظروف البيئية الصعبة وفي سياق جغرافي واسع وبظروف مناخية مختلفة. يمكن تشغيلها من خلال بطاريات الشحن لـ PHOBOX وكذلك من بطاريات المركبات  أيضاً.

phobox---FARKLI-GÜÇ-KAYNAKLARI-KULLANABİLME-özelliği
Phobox--Farklı-Işık-Seçenekleri-Özelliği

2- خيارات مختلفة للإضاءة

تلتقط PHOBOX صور عالية الدقة بفضل خيارات الإضاءة المختلفة حتى في الليل وفي الضوء الخافت. 

أين يستخدم PHOBOX؟

يستخدم PHOBOX في تصوير آثار عجلات المركبات وبصمات الأقدام التي يتركها الجناة في محل الحادث ومكان مسرح الجريمة ويسهل عمل الخبراء في التحقيقيات الجنائية.

متى يتم الحاجة إلى PHOBOX؟

يتم الحاجة اليها في؛

  • جمع وتصوير الأدلة الذي لا يمكن نقلها إلى المختبرات كبصمات الأقدام وآثار عجلات المركبات.
  • جمع وتصوير الأدلة في المناطق النائية والمناطق ذات التكنولوجيا المحدودة.

من يمكن أستخدام PHOBOX؟

المستخدم المثالي لـ PHOBOX هم خبراء الأدلة الجنائية. ومع ذلك لا يتطلب أستخدامها إلى معرفة تقنية في مجال التصوير الفوتوغرافي بعد أخذ دورة تدريبية قصيرة يمكن أستخدامها بكل سهولة.

منتجات الأدلة الجنائية الآخرى

EXPERTLAB

مجموعة أدوات لفحص الأدلة الجنائية

EXPERTLAB

مجموعة أدوات لفحص الأدلة الجنائية
لمزيد من المعلومات

FOSKO

أدوات تصوير الأدلة الجنائية

FOSKO

أدوات تصوير الأدلة الجنائية
لمزيد من المعلومات

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.