×
NUITRACK

نظام تتبع وتحليل هيكلية الجسم

• Nuitrack

برنامج يقوم بعملية تحليل هيكلية الجسم والوجة، ومزامنة الحركة والإيماءات.

ماهو NUITRACK؟

 

Papilon NuiTrack هو نظام قادر على أنشاء نمذجة هيكلية الجسم والوجه من خلال معالجة البيانات التي يتم الحصول عليها من مستشعرات العمق ومستشعر رموز الألوان RGB. وأن هذه البرمجيات يمكن أستخدامها في تطبيقات مختلفة بحيث يتم التعرف على الحركة والإيماءات وتعابير الوجه من خلال تحليل المفاصل التسعة عشر الأساسية لجسم الإنسان وعظام الوجه.

آلية عمل NUITRACK؟

يستشعر NuiTrack هيكلية الجسم والوجه من خلال ميزة استشعار العمق واللون. وبهذه الطريقة يمكن التعرف على حركات جسم الأنسان وتعابير الوجه التي تعبر عن العواطف كالسعادة والحزن ويرمز هذه العواطف ويحولها إلى بيانات رقمية.

لماذا NUITRACK؟

1- التعرف على الحركات

إمكانية Nuitrack مطابقة حركات الجسم مع الأفعال. وهذا يعني أن NuiTrack يمكن أن تتحدث نفس اللغة التي تتحدث بها وترى الإجراءات والحركات كما تراها. ويمكن لـ NuiTrack التعرف على مجموعة واسعة من الأعمال اليومية ومن بين آلاف الحركات المعرفة في النظام، هناك حركات شائعة كـ “الشرب” و “الضحك” وبالإضافة إلى ذلك هناك سلسلة من أعمال العنف والحركات كـ “الصراخ” و “الضرب” والتي تعطي إشارات الخطر وتجعلها متوافقة بشكل مثالي مع التطبيقات الأمنية ويمكن أستخدامها في الأنظمة الأمنية.

2- التعرف على العواطف

يستشعر NuiTrack التعابير العاطفية التي تنعكس على الوجوه ويحدد ردود الأفعال عن طريق خاصية تحليل الوجه، وبالتالي يمكن أستخدامها في قياس رضا العملاء.

3- تحليل الفئة العمرية والجنس

يشخص الفئة العمرية وجنس الشخص من خلال أستشعار هيكلية الجسم والوجه وتحليل حجم وشكل العظام.

Papilon Cinsiyet ve Yaş Tespiti

أين يستخدم NUITRACK؟

يمكن أستخدام Nuitrack؛

  • في جميع أنواع التطبيقات من أجل التواصل والتفاعل بين الإنسان والآلة.
  • في أجهزة التلفاز لتغير القنوات بواسطة أمر حركات الجسم أو تشغيلها وإيقافها.
  • في تطبيقات الواقع الأفتراضي لإنشاء مزامنة الحركة بين الصور الرمزية واللاعب.
  • في الأنظمة الأمنية لترميز الحركات المشبوهة وتحديدها عبر لقطات الملتقطة من خلال كاميرات المراقبة.
  • في شاشات العرض التفاعلية عند مداخل ومخارج الأسواق التجارية لقياس رضا العملاء.
  • في اللوحات الإعلانية لقياس رد فعل المستهلك ومدى اهتمامه.

متى يتم الحاجة إلى NUITRACK؟

يعتبر Nuitrack تخصصاً متطوراً ومثيراً في علوم التكنولوجيا هو منتج متفاعل بين الأنسان والآلة. وهذا يعني يتم الحاجة إلى Nuitrack في كل مكان تقريباً في المستقبل المنظور. سيتم الحاجة اليها في العديد من المجالات في أجواء أفتراضية تتيح للجراحين محاكاة العمليات الجراحية والتعلم التطبيقي، ولمحاكاة الكوارث المختلفة والتعلم على كيفية التعامل معها وتثقيف الجمهور حول كيفية حماية أنفسهم أثناء الكوارث، وبمجال محاكاة مهندسي الطيران وأن Nuitrack معكم في كل مكان تحتاجونها.

من يمكن أستخدام NUITRACK؟

التطبيقات المنتجة بأستخدام NuiTrack لديه مجموعة واسعة من المستخدمين، ولذلك لن يكون من الخطأ القول أن NuiTrack يمكن أستخدامها من قبل الجميع. ولكن عندما يتعلق الأمر بكتابة هذه التطبيقات بأستخدام NuiTrack يمكن القول أن المستخدم المثالي لـ NuiTrack هم خبراء البرمجيات.

خصائص البرمجيات

استشعار الحركة ومراقبة حركة الجسم في الواقع الافتراضي على منصة محمولة (Android, iOS)

مزامنة الحركة في الألعاب (Android, iOS)

تطبيقات مضاهاة اللمس (Android)

وضع علامات رقمية

تحليل المبيعات رقمياً

الروبوت والرؤية الحاسوبية

المميزات

Nuitrack مستقلة عن أجهزة الاستشعار المستخدمة
خوارزميات حاصلة على براءة اختراع يجعلها رائدة الأداء في هذه القطاع.
نظام التشغيل ويندوز، لينكس، أندرويد، و آي أو إس

منتجاتنا ذات الصلة

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.