×

FK-3

وحدة تصوير بيومتري محمول

fk3

• FK-3

وحدة تصوير بيومتري محمول

ماهو FK-3؟

PAPILON FK-3 هو وحدة تصوير بيومتري محمول يتكون بشكل أساسي من كاميرا ويب ومجموعة من معدات الإضاءة الخاصة.

آلية عمل FK-3؟

FK-3 يلتقط الصور وفقاً لمعايير جودة التصوير البيومتري من خلال توفير الإضاءة الصحيحة. وأن الصور الملتقطة دقيقة وذات جودة عالية بفضل نوع التعرض المزدوج. وبالإضافة إلى الصور البيومترية الملتقطة للأشخاص يمكن من خلال جهاز FK-3 تصوير العلامات الفارقة والبارزة للوجه كالجروح والحروق وعلامات الولادة والندوب والوشوم والبقع. وهذه المميزة مفيدة جداً خاصة في التصوير الجنائي لتسجيل قيود الجناة والمشتبه بهم لأن هذه الآثار المميزة تسمح برصد المشتبه به بسهولة في حال ارتكابه جريمة مرة أخرى. وان الصور الملتقطة في جهاز FK-3 يمكن تحويلها إلى أي حاسوب والتحقق من جودتها ويمكن تجديد عملية التصوير إذا لزم الأمر بذلك.

لماذا FK-3؟

1-تصميم محمول متعددة الاستخدام

جهاز FK-3 له قابلية التكامل مع العديد من الوحدات البيومترية وفقاً لاغراض الاستخدام، بحيث يمكن استخدامه في مجموعة واسعة من المهام من إدارة هوية المواطنين إلى تسجيل القيود الجنائية والمتشبه بهم.

Papilon Fk3
Papilon FK-3

2-بيانات مرئية عالية الجودة

FK-3 يلتقط صور عالية الجودة للوجه، ويستخدم الصور الملتقطة في قاعدة بيانات أنظمة التعرف على الوجه وفي التحقيقات الجنائية للتعرف على الجناة، وأن الجودة العالية للصور تساهم بزيادة دقة النتائج مما يجعل أنظمة التعرف على الوجه تعمل بشكل مثالي وأكثر كفاءة.

3-واجهة المستخدم سهلة الأستخدام

واجهة المستخدم لجهاز FK-3 سهلة الأستخدام يقوم بتوجيه المشغل في كل مرحلة من مراحل التسجيل. وبواسطة هذه الواجهة يمكن رؤية الصور الملتقطة عن طريق جهاز FK-3 في شاشة الحاسوب. وتتيح هذه المميزة تسجيل سريع وسلس وكذلك تصحح الاخطاء المحتملة قبل إرسال الصور الملتقطة إلى قاعدة البيانات وبالإضافة إلى ذلك يوفر الوقت عند تسجيل عدد كبير من الأشخاص.

Papilon Cezaevi Güvenliği

أين يستخدم FK-3؟

  • يستخدم من قبل الأجهزة الأمنية لتسجيل قيود الجناة والمشتبه بهم.
  • يستخدم من قبل مديرية شؤون الجنسية والجوازات في عملية إصدار الهويات.
  • يستخدم من قبل المديرية العامة لإدارة الهجرة لتسجيل قيود المهاجرين واللأجئين وإصدار هويات لهم.
  • يستخدم من قبل المؤسسات العامة والخاصة لإنشاء بيانات والتحكم في الوصول.

لمزيد من مجالات الأستخدام

إدارة الهجرة الدولية

مركز بيومتري متنقل

مركز بيومتري متنقل

التحقيقات الجنائية

التحقيقات الجنائية

متى يتم الحاجة إلى FK-3؟

يتم الحاجة إلى FK-3 للحصول على بيانات عالية الجودة كتسجيل قيود المواطنين، والمهاجرين واللأجئين، وتسجيل القيود الجنائية والمتشبه بهم وكذلك يستخدم في أنظمة التحكم في الوصول المستندة إلى أنظمة التعرف على الوجه.

من يمكن أستخدام FK-3؟

لا يتطلب استخدام FK-3 إلى خبرة ومعلومات تقنية، وذلك بمساعدة واجهة المستخدم يمكن استخدامها بكل سهولة.

fk-3

وحدة تصوير بيومتري محمول

Papilon FK3

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.