×

2012 Yılı Öncesi Hazırlık Evresi (10 yıllık birikim periyodu);

 • Öğrendik
 • İnceledik
 • Farklılıkları yakaladık
 • Analiz ederek büyük bir dünyayı kurgulamaya çalıştık
 • Kiminle çalışacağımıza, kime hizmet edeceğimize karar verdik

2012 Yılında;

 • Tetiği çektik ve oligopol pazardaki dev oyunculara cılız sesimizle “biz de varız” dedik.

2012 Sonrası Gelişme Evresi;

 • 4 büyük rakibimizi masalardan üzgün kaldırabildik
 • Mukayese(Benchmark) sonuçlarında yakınına bile ulaşılamayacak değerler aldık
 • Yüz binlerce ailenin devlete olan güvenini arttırdık
 • 6 ülkede ticaret yaptık
 • 30 ülkede tanındık ve en kısa sürede ticaret yapacak noktaya ulaştık

1.Keşfedilmişi bırak keşfetmeye bak

 

2. Ekipte “ben” yoktur

 

3.Uygulamayacağın belgeyi alma; inanmadığın yarışa katılma; parçası olmadığın standarta uyma; tutamayacağın sözü verme

 

4.Kötü veya eksik olmakta kötü bir durum yok; kötü olduğunun farkında olmamak gerçekten kötüdür

 

5. Savaştan ziyade kamu yararına hizmet veren teknolojilere odaklanıyoruz

 

6. Bizim organizasyonumuzun enerji verimlilik notu düşüktür, bol bol ATP harcarız

 

7. Üç ZENGİN grup müşteri potansiyeli var, henüz bizimle tanışmamış olan;

 
 • Az sayıda meşhur markaya BOL para veren kurumlar

 • Sağdan soldan toplama kod veya merdiven altı cihaza AZ para veren kurumlar

 • Gerçekten maliyet hesabı yapmaksızın kendisinden beklenen görev dışında üretim macerasına katılan kamu ve özel sektör karar vericiler barındıran kurumlar

 

8. Çalışma ortamlarımıza aile bireylerimizi ve bizi merak eden herkesi katarız. Bilgi ancak sevdiklerimizle katlanarak yeniliğe dönüşür.

tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Papilon Savunma etkin mühendislik ve üretim kabiliyeti olan yüksek teknoloji firmasıdır. Birimlerini üç temel amaca hizmet için odaklar;

 1. Güçlü Devlet
 2. Mutlu ve Huzurlu Vatandaş
 3. Konforlu Yaşam

Odaklarımızın pek çok sosyolojik temelleri olsa da bizim görevimiz bu alandaki ileri teknolojileri sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten ve yol gösterici olan toplumların inşasında yer alabilmektir.

Bu açıdan güçlü devlet odağına hizmet adı altında, ülkelere alışılmışın dışında ileri teknolojiler sunarız. Sektördeki tekel konumuna girmiş tedarikçiler dışında alternatifleri olduğunu anlatıp; iç güvenlik ve kamu güvenliği uygulamalarında yeni bir sayfa açabilmelerine imkan sağlamaktayız.

Dönüşümcü teknolojilerimiz vasıtasıyla bütçeleri etkin kullanıp tutumluluk elde ettiririz. Aynı zamanda suç ve suçlu ile mücadelede devrim yaratacak hız(verimli) ve doğruluk(etkili) getirileriyle, vatandaş temelli hizmetlere farklı bir deneyim bilinciyle sunmaktayız.

 

% 100 müşteri memnuniyeti içeren uçtan uca sunduğumuz zeka, cihaz, sistem ve hizmet dörtlemesi, bütüncül bakış açımızla kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 
 

Vatandaş, bir birey olarak devletine ve adalet sistemine güvenmelidir. Bu güven gelişmişlik açısından önemli bir kriterdir. Vatandaşın, refahını etkileyecek çözümlerin devlet tarafından sağlanmasını istemek en temel hakkıdır. Bu açıdan devlet karmaşa ve kaosa son vermek için, sistemlerini ve teknolojilerini doğru seçmekle yükümlüdür. Devletler haklının hakkını alabilmesi adına, gerekli teknolojik sistemleri sunup, mutluluk ve huzur tesis etmelidir.

Karar verme sistemlerinin olasılıksal doğası herkesçe bilinir. Bu yaklaşımlar, makinelerin hayatımızda daha çok yer edinmesi ve her geçen gün akıllanması ile “daha doğru karara ulaşma” imkanı doğmuştur. Devlet tarafından etkin karar alma sistemlerinin işlevsel hale getirilmesi ile, vatandaşlar hizmetlerini daha sağlıklı alabilir ve toplumsal huzurun gelişmesine katkı sağlanır. Vatandaş bir birey olarak karşılaştığı suç failinin bir an önce ortaya çıkarılmasını veya itham edilen durumdaki suçsuzluğunun hızlıca ispat edilmesini bekler. Sadece kolluk hizmetlerinde değil, kamu uygulamalarındaki tüm hizmetlerin (nüfus, sağlık, tapu, seçim ve oylama, yüksek öğretim, telekom, bankacılık vb) de “düzgün” çalışması vatandaşın en temel beklentisidir. Bu hizmetler alınırken yaşanan hataların, sistem kaynaklı vakit kayıplarının ve en önemlisi doğru karar verememenin vatandaşın refahını azaltması, devlet tarafından seçilen teknolojiler ile direk ilintilidir.

 

Onlarca yıllık teknoloji birikimi, dinamik & dönüşümcü organizasyonu ve kendini sürekli yenileyen, araştırmacı bilinci ile bizler, devletlerin ve özel sektörün bireyi ilgilendiren teknoloji tercihlerindeki “doğru seçilen’’ olmak istedik.

 
 

Bu açıdan 2019 itibari ile ürünlerimizi kullanan 6 ülkedeki müşteri gözlemlerimiz gösteriyor ki; pazarın meşhur bilinen 3-4 markasına göre; Daha Hızlı, Daha Doğru, Daha Etkin teknoloji sunabiliyoruz.

Bireyin beklentisi sadece güvenliğinin sağlanması ve devlet tarafından hizmetlerin sorunsuz sunulması ile sınırlı değildir. Öncelik tabi ki güvenli hissetmesidir ancak bu sağlandıktan sonra konforlu bir yaşam hedeflenmektedir.

Bizler çalışanlarımızın konforunu düşünürken keşfettik ki, bireyin konforunu yüksek tutmadaki en büyük beklenti teknolojidendir. Önümüzdeki 10 yılda sanal gerçeklik ile farklı deneyimleröğrenen algoritmalar ile insana yakın makinalar, zamanın kıymetini daha çok bilen sistemler gibi konfor arttırıcı yaşam unsurları, söylemsel olarak dillere dolanmaya başlamış, teknolojinin sırtına hayata geçirilmek üzere yüklenmiştir.

3 yıl önce sorduk kendimize; sahip olduğumuz kabiliyetleri ve birikimleri nasıl bu insan konforuna hizmet eder hale getirebiliriz? İlk cevabımız, öncelikle sabır ve istikrar ile. Eğer sofistike bir teknolojiyi üretmek için 10 yılı aşkın süre çalışmışsanız, hayata geçecek dönüşümcü yeni bir teknolojinin ürünleştirilmesinin ne kadar emek ve istikrarlı çalışma gerektiğini anlayabilirsiniz. Zaman zaman medyada haberlere konu yapılan dönüşümcü teknolojiler, 3-5 ayda üretilemez, yaptım diyen de zaten onu üretmemiştir. Kısaca o ürünlerin arkasında her zaman birilerinin 10’larca yıllık emeği vardır.

 

Biz keşfedilmişi tekrar keşfetmeye uğraşmadan, insan konforunu arttıracak alanlarda yenilik peşindeyiz. Burada da seçtiğimiz alan sanal gerçeklik temelinde uygulama geliştirme ve buna hizmet edecek yapay zeka alt yapısıdır. Halihazırda ürünleştirebildiğimiz 3 ayrı konsept olsa da, geleceği şekillendirecek teknolojilerden birinin sanal dünya olduğuna inanıyor, sabır ve istikrar ile çalışmaya devam ediyoruz.

TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemin ana teması; PAPİLON SAVUNMA A.Ş içerisinde bilgi güvenliği yönetiminin sağlandığını göstermek, risk yönetimini güvence altına almak, bilgi güvenliği yönetimi süreç performansını ölçmek ve bilgi güvenliği ile ilgili konularda üçüncü taraflarla olan ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktır.

Bu doğrultuda BGYS Politikamızın amacı;

 • İçeriden veya dışarıdan, bilerek ya da bilmeyerek meydana gelebilecek her türlü tehdide karşı PAPİLON SAVUNMA A.Ş’ nin bilgi varlıklarını korumak, iş proseslerinin gerektirdiği şekilde bilgiye erişebilirliği sağlamak, yasal mevzuat şartlarını karşılamak,
 • Yürütülen tüm faaliyetlerde Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üç temel öğesinin sürekliliğini sağlamak.

Gizlilik: Önem taşıyan bilgilere yetkisiz erişimlerin önlenmesi,

Bütünlük: Bilginin doğruluk ve bütünlüğünün sağlandığının gösterilmesi,

Erişebilirlik: Yetkisi olanların gerektiği hallerde bilgiye ulaşılabilirliğinin gösterilmesi,

 • Sadece elektronik ortamda tutulan verilerin değil; yazılı, basılı, sözlü ve benzeri ortam da bulunan tüm verilerin güvenliği ile ilgilenmek.
 • Bilgi Güvenliği Yönetimi eğitimlerini tüm personele vererek bilinçlendirmeyi sağlamak.
 • Bilgi Güvenliğindeki gerçekte var olan veya şüphe uyandıran tüm açıkların, BGYS Ekibine rapor edilmesi ve BGYS Yöneticisi tarafından soruşturulmasını sağlamak.
 • İş süreklilik planlarını hazırlamak, sürdürmek ve test etmek.
 • Bilgi Güvenliği konusunda periyodik olarak değerlendirmeler yaparak mevcut riskleri tespit etmek. Değerlendirmeler sonucunda, aksiyon planlarını gözden geçirmek ve takibini yapmak.
 • Sözleşmelerden doğabilecek her türlü anlaşmazlık ve çıkar çatışmasını engellemek.
 • Bilgiye erişebilirlik ve bilgi sistemleri için işin gereklerini eksiksiz karşılamaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuru incelenmekte olup İzahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından henüz onaylanmamıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayını takiben kesinleşen İzahanme ayrıca ilan edilecektir.

Papilon Anonim Şirketi’nin taslak izahnamesine ulaşmak için tıklayınız

Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Amacına İlişkin Yönetim Kurulu Raporu için tıklayınız

HİZMETLERİMİZ

Bugünün biyometri endüstrisi oldukça sofistike ve talepkar olduğu için, bu zorlu yolda müşterilere rehberlik etmek gereklidir.

Papilonun yalnızca danışmanlıkta değil, oluşturmak, uygulamak ve sürdürmekte olduğu biyometrik çözümlere dair geniş tecrübesi müşterilerinin güvenini ilk günden kazanmaktadır.

Müşteriler kompleks algoritmalar ve yapılandırmalarla boğuşmak zorunda değiller, Papilon tam olarak bu tip uzmanlıklar için burada.

Milyonlarca biyometrik veriyi yönetmek durumundayken, bu verilerin kusursuzca çalışmasını sağlayacak bir temel sağlamak önemlidir. Fakat daha önemlisi; bu temeli baştan yaratabilmektir.

Papilonun sistem mühendisleri hem fiziksel hem yazılımsal mimarilerin üzerlerinde çalışacak olan verileri yönetilebilmesini sağlamaktadırlar.

Papilonun ayrıntılı eğitim hizmetleri sıkça karmaşık olarak adlandırılabilecek uygulamaları aydınlatır. 

Biyometri ve Balistik Eğitim takımı destek deneyimlerini teorik bakış açısıyla birleştirir ve bu başarılı kombinasyonu local ve uluslararası platformlarda gösterirler.

Papilon güncellenmesi, değiştirilmesi ya da düzeltilmesi gereken her uygulama için bakım hizmeti sunar. Müşterilere daha eksiksiz bir bakım hizmeti verebilmek adına, Papilon 3 yıl önce kendi bakım ekibini oluşturdu. Bu ekip müşteri taleplerini anında alıp, ilgili konu hakkında süreci ilerletmektedir.

Hem önleyici, hem de düzeltici bakım çalışmaları Papilon tarafından sağlanır. Bunun sebebi sistemleri ve ürünleri potansiyel tehlikelerden korurken, düzensizlikleri de çözmeye çalışmaktır.

Bakım ekibimiz hizmetlerini uzaktan vermekle birlikte, saha içerisinde de sağlayabilir.

Bakım ekibimiz hizmetlerini uzaktan vermekle birlikte, saha içerisinde de sağlayabilir.

Papilon, ihtiyaca göre biyometrik veri entegrasyon hizmetleri sunmaktadır. Bunların arasında biyometrik veri toplama, toplu veri girişi ve veri dönüştürme gibi hizmetler mevcuttur. Papilon, sadece biyometrik güvenlik çözümleri üretmekle kalmaz, A+ kalite yüksek teknoloji ürünü biyometrik güvenlik çözümlerinin kullanım kolaylığı ve etkinliği için, biyometrik verilerin entegrasyonunda da üstün hizmetler sağlar.

Papilon’un biyometrik kimlik yönetme süreci ilk olarak bireylerin biyometrik verisini toplamakla başlar. Bu veriler sonrasında kendilerine atanan veri havuzuna bağlanırlar.

Papilon, geniş ürün yelpazesi sayesinde parmak ve avuç izi, iris, yüz karakteristiği gibi hemen hemen her türlü biyometrik veriyi toplayabilmekte, bu veri türlerine uygun veri havuzlarını oluşturabilmekte ve kimlik tespit, olay yeri parmak ve avuç izlerinden suçlu tespiti; erişim, zaman, devamlılık kontrolü gibi kritik biyometrik güvenlik çözümleri sunmaktadır.

ISO/IEC 27001 veri güvenliği belgesine sahip bir kuruluş olarak Papilon, kullandığı özel algoritmalarla toplanan biyometrik verinin en yüksek standartlara uygun şekilde güvenliğinin sağlanmasını garanti etmektedir.

Papilon yarattığı çözümü olduğu gibi kullanıcılarına dayatmaz; kullanıcılarını dinler, sahada onlarla birlikte çalışır ve çözümlerini kullanıcıları için esnek yapıda tasarlayarak gelişmiş biyometrik güvenlik çözümüne ihtiyaç duyan tüm kurumların beklentilerini en üst düzeyde karşılar. Her kurumun çalışma düzeni ve bir biyometrik güvenlik sisteminden beklentileri değişkenlik gösterir. Papilon, böyle bir durumda tüm proje geliştirme süreci boyunca ürünlerini kullanıcısı için kusursuz noktaya taşımanın garantisini vermektedir.

"Keşfedilmişi bırak keşfetmeye bak"

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.