×

Access Radar

نظام التحكم في الوصول وتسجيل الحضور والانصراف

• Access Radar

نظام Papilon للتحكم في الوصول وتسجيل الحضور والانصراف قابلة للتخصيص حسب المتطلبات.

ماهو Access Radar؟

نظام Papilon Access Radar هو نظام تحكم في الوصول وتسجيل الحضور والأنصراف يتكون من وحدات بيومترية مختلفة وفقاً لمتطلبات واحتياجات المستخدم. وأن هذه الوحدات البيومترية من الممكن أن تكون الماسح الضوئي لبصمات الأصابع، والماسح الضوئي لقزحية العين، ونظام التعرف على الوجه ونظام التعرف على لوحات المركبات القائم على الذكاء الاصطناعي والبوابات الالكترونية.

آلية عمل Access Radar؟

الوحدات البيومترية المستخدمة في Access Radar يقوم بعملية مقارنة البيانات الواردة من وحدات البيومترية كبصمات الأصابع وقزحة العين وصورالوجه مع البيانات والمعلومات المخزونة في قاعدة بيانات النظام، وبحالة تطابق البيانات والمعلومات فإن النظام يعطي صلاحية الدخول.

لماذا Access Radar؟

1- خيارات متعددة النماذج والأستخدام

إمكانية أستخدام نظام Access Radar مع أجهزة الماسح الضوئي لبصمات الأصابع، والماسح الضوئي لقزحية العين، وأنظمة التعرف على الوجه، وبالإضافة إلى ذلك يمكن أستخدامها مع قارئ بطاقات الموظفين ومع أنظمة التعرف على لوحات المركبات.

Papilon ACCESS RADAR

2-تحقق بخطوات متعددة

إمكانية تجهيز Access Radar بمعدات وأنظمة بيومترية متعددة لضمان الأمن في أعلى المستويات في المراكز الحيوية كالاستخبارات والمراكز الادارية الحساسة والمؤسسات الحكومية الآخرى. وبهذا الطريقة يتم تقليل معدلات نسبة FRR (False Reject Rate) و FAR (False Acceptance Rate) وزيادة الأمن إلى أعلى المستويات.

أين يستخدم Access Radar؟

  • يستخدم في القيام بالتحكم في الوصول في المراكز الحساسة كمحطات الطاقة النووية والمختبرات.
  • يستخدم لحماية القطع الأثرية التاريخية والقطع الفنية في المتاحف من التهريب.
  • يستخدم في القيام بالتحكم في الوصول في المؤسسات الحكومية التي يتم فيها الاحتفاظ على الوثائق المهمة والسرية.
  • يستخدم في مراكز البحث والتطوير لتدقيق الدخول والخروج.
  • يستخدم في المؤسسات الخاصة لتسجيل حضور وانصرف الموظفين.

لمزيد من مجالات الأستخدام

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

Cezaevi mahkum Yönetimi

CEZAEVİ MAHKUM YÖNETİMİ

إدارة هوية الاجئيين وكشف الهويات المزورة

متى يتم الحاجة إلى Access Radar؟

يتم الحاجة إلى Access Radar لتوفير أمن عالية المستوى في المراكز الحيوية والحساسة للتحكم على عملية الدخول والخروج وكذلك لقياس كفاءة وتسجيل حضور وانصرف الموظفين.

من يمكن أستخدام Access Radar؟

يمكن أستخدام النظام من قبل المؤسسات المذكورة أعلاه دون الحاجة إلى أي مشغل لإدارة النظام بعد تركيبها.

منتجاتنا ذات الصلة

BEOGS

نظام البوابة الاوتوماتيكي البيومتري المتكامل ونظام البوابة الالكترونية صممت بشكل خاص لأجل استخدامها في المطارات.

BEOGS

نظام البوابة الاوتوماتيكي البيومتري المتكامل ونظام البوابة الالكترونية صممت بشكل خاص لأجل استخدامها في المطارات.
لمزيد من المعلومات

نظام بيومتري متكامل للتعرف على لوحات المركبات

نظام بيومتري متكامل للتعرف على لوحات المركبات

لمزيد من المعلومات

نظام المراقبة الأمنية لـ Papilon

نظام المراقبة الأمنية لـ Papilon

لمزيد من المعلومات

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.