×

الماسح الضوئي الحي لتسجيل بصمة القدم للبالغين

• الماسح الضوئي الحي لتسجيل بصمة القدم للبالغين

الماسح الضوئي الحي لتسجيل بصمة أصابع القدم وبصمة الكعب والرباط الاخمصي للبالغين المستخدمة في الإجراءات الجنائية.

ما هو الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم للبالغين؟

عملية التحقيق والتحري في موقع مسرح الجريمة لكشف الجاني أو الجناة يتم جمع جميع الأدلة المتروكة في مسرح الجريمة. بحيث يستخدم في DNA لتحديد هوية الجناة كالدم، الشَعر، قطع الأظافر، الطفح الجلدي وحتى القشرة، وبالإضافة إلى ذلك فإن بصمات الأصابع من العناصر الرئيسية في تحقيقات مسرح الجريمة لأنها يعتبر من أكثر البيانات الحيوية البيومترية موثوقيتها 99.9%. وفي الأفلام والمسلسلات التلفزيونية، يبحث المحققون عن بصمات الأصابع لتحديد هوية الجناة. ولكن الحقيقة التي غالبًا ما يتم تجاهلها من قبل مخرجي الأفلام وغير معروفة إلى حد كبير من قبل الجمهور، مثلما بصمات الأصابع فريدة فإن بصمة القدم أيضاً مليئة بالخطوط الحلمية التي تجعلها فريدة. ولذا فإن هيكلية هذه الخطوط يختلف من شخص إلى أخر ومن أصبع إلى أخر ويكون فريدة من نوعها ولذا يستخدم بصمة القدم في التحقيقات الجنائية لتشخيص هوية الجناة.

ومن أحد منتجات Papilon الجديدة، هو الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم، وأن تفرد بصمات أصابع القدم يستخدم في حل وإضاءة القضايا الجنائية وتشخيص هوية الجناة.

آلية عمل الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم للبالغين؟

آلية عمل الماسح الضوئي لبصمة القدم لـ PAPILON هو نفس آلية عمل ماسحات بصمات الأصابع لـ PAPILON . يبدأ الماسح الضوئي بالعمل تلقائياً عند وضع القدم على سطح الماسح الضوئي ويسجل البصمات. وبعد ذلك يرسل البصمات المسجلة إلى قاعدة البيانات من أجل البحث والمقارنة والمطابقة وان قائمة نتائج البحث يكون ترتيبها من أعلى درجة تشابه إلى أدنى درجة التشابه. ويوجد متحسس رباعي في داخل جهاز الماسح الضوئي لبصمة القدم لـ Papilon حيثُ تسجل بصمات القدم بالكامل ويمنع من فقدان البيانات ويزيد من دقة المطابقة.

لماذا الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم للبالغين؟

الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم لـ Papilon مغطاة بغطاء عازل خاص يفصل خاصية البصمة عن رطوبة الجلد، وبفضلها لا تحدث مشاكل في الدقة أو تظليل في البصمة، ويمنع من انزلاق البصمات من سطح الماسح الضوئي. ومن خلال الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم لـ Papilon يمكن تسجيل البصمات الجافة والرطبة بشكل مثالي وبجودة عالية وبالإضافة إلى ذلك يسجل البصمة العشرية للقدم وكذلك يسجل بصمة الكعب والرباط الاخمصي أيضاً.

من يمكن أستخدام الماسح الضوئي الحي لبصمة القدم للبالغين؟

بعد أخذ دورة تدريبية سريعة لمدة 5 دقائق من قبل خبراء Papilon يمكن لكل شخص لديه معرفة أساسية باستخدام الحاسوب ان يستخدمها بكل سهولة وإجراء عملية تسجيل البصمات والبحث عنها في قاعدة البيانات.

لمزيد من مجالات الأستخدام

Cezaevi mahkum Yönetimi

CEZAEVİ MAHKUM YÖNETİMİ

Göçmen Sahte Kimlik Yönetimi

"HER BİREY MUTLU YAŞAMAYI HAKKEDER"

E-Gate Havalanı Güvenliği

Bütüncül Bir Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi Ile Konsept Hayata Geçirildi!

الماسح الضوئي الحي لتسجيل بصمة القدم للبالغين

الخصائص

قابلية البحث والمطابقة من بصمة القدم، بصمة الكعب والرباط الاخمصي
سطح الماسح الضوئي الحي واسع
تصميم هندسي مثالي
سهولة الأستخدام
تسجيل سريع للبصمات
تكنولوجية بصرية متقدمة
تصميم مقاوم للصدمات

المميزات

قابلية البحث عن جميع المميزات الفردية لبصمة الأصبع بدلا من التقييد من مساحة 1 بوصة
تسجل البصمات بجودة عالية حتى في الأصابع الرطبة والجافة
يمنع من فقدان بيانات البصمة في النقاط العمياء بفضل المتحسس البصري الرباعي
يتأثر كحد أدنى من ضوء الشمس
القدرة على تسجيل بصمة القدم بالكامل

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.