×

الصفحة قيد الإنشاء

Dünya’nın en büyük enerji gücü ve enerji bağımsızlığı için alanında en iyi, yerli biyometrik tarayıcılarımız ve yüksek teknolojili multimodel geçiş kontrol sistemlerimizle tesis güvenliğinizi sağlıyor, Çernobil ve Füküşima’nın tekrar yaşanmasını önlüyoruz.

BUGÜNÜN AKILLI TESİSLERİ AKILLI ŞEHİRLERE AKILLI ENERJİ GÖTÜRECEK

PAPILON Nükleer Santral Güvenliği

Artık cihazlardan evlere binalardan şehirlere “akıllı” olarak anılmak günümüzün en büyük gerekliliği haline gelmişken, güvenlik ve erişim kontrolünde de ele alınması şart. Eve gelmeden önce IoT özellikli kombinizi uzaktan açıp, kapının önüne geldiğinizde anahtarınızı kaybettiğinizi fark edip, kapıyı açmak için mücadele etmeye başlamış olsanız ironik olmaz mıydı? Her şey akıllı ve birbirine bağlı çalışırken, günümüz binalarında ve tesis yönetiminde kullanılan teknolojinin geleneksel güvenlik ve erişim kontrolünden vazgeçip biyometrik teknolojileri kullanmasının zamanı geldi.

Geleneksel yöntemlere bağlı kalmak veya yeni biyometrik teknolojilerden yararlanmak için tereddüt etmek, yalnızca gereksiz güvenlik sıkıntılarıyla boğulmanıza sebep olmakla kalmayıp aynı zamanda israfa da neden olacaktır. Biyometri giderek daha zeki ve birbirine bağlantılı olan bu dünyada mükemmel ve tekil bir anlam ifade eden, entegrasyon yeteneği yüksek, ölçeklendirilebilen, birden fazla faktörün aynı anda kullanılabildiği tek kimlik doğrulama ve erişim kontrolü teknolojisidir. Nükleer reaktörler, hassas malzemelerin olduğu depolar, laboratuvarlar vb. alanlarda yetkisiz erişim ve özellikle terörist/suçlular tarafından erişim sağlanması potansiyel olarak tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden nükleer tesisler gibi yüksek güvenlik gerektiren alanlarda erişim kontrolünü yalnızca manuel yöntemlerle sağlamak, günümüzün güvenlik senaryosunda kötü bir fikir olabilir.

“Papilon sistemleriyle tesislerinizin güvenliğini tek yerden kontrol edebileceğiniz akıllı biyometrik sistemlerle donatalım.”

Yüksek güvenlikli alanlarda yetkisiz erişimlerin yaşanmasının en büyük sebepleri arasında erişim kartlarınızın, anahtarlarınızın ve kendi belirlediğiniz PIN ve şifrelerinizin kaybolması, çalınması ve kopyalanması olduğunu biliyor muydunuz?

PAPILON Nükleer Santral Güvenliği
PAPILON Nükleer Santral Güvenliği

HER ZAMAN YANINIZDA, SADECE SİZE AİT, KOPYALANAMAZ, UNUTULAMAZ TEK BİLGİ;

BİYOMETRİNİZ.

Papilon olarak yerli üretim, yüksek doğrulukla çalışan parmak izi , yüz tanıma ve iris tarayıcılarımızla sizi sizden daha iyi tanıyoruz.

Nükleer tesislerinize tamamı ile sizin ihtiyaçlarınıza göre kurduğumuz merkezi kişi tanıma sistemimizle her katınız, her odanız ve her laboratuvarınızdaki kişi giriş ve çıkışlarını tek yerden kontrol edebilirsiniz. Yetkisiz giriş denemelerini saniyesinde tespit edip anında müdahale ederek tesis güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

BİRDEN FAZLA BİYOMETRİYİ AYNI ANDA KULLANIYORUZ: MULTİ MODEL / MULTİ BİYOMETRİ

Nükleer tesislerinizin ana girişinden itibaren her adımı çoklu biyometrik doğrulama ile takip ediyoruz.

Biyometrik Taşıt Tanıma ve X-Ray Araç Taraması

Tesise giren personel ve misafir araçlarının tamamını en ince noktasına kadar X-Ray ile saniyeler içinde tarıyoruz. İkinci güvenlik noktasına gelene kadar aracınızın plakasını tespit edip giriş izniniz olup olmadığını kontrol ediyoruz. Kontrol noktasında sürücüyü iris ve yüz tanıma ile tanıma yaparak izin onayı almış araç plakası ile eşleştiriyoruz.

Parmak İzi ve İris Tanıma Geçiş Kontrol Turnikesi ve X-Ray Çanta Taraması

Tesis ana girişlerinde personel geçiş kontrolü için aynı anda parmak izi veya iris tanıma ile kişi tespiti yapıyoruz.

Eğer gelen kişi daha önce sistemde kaydı olmayan bir misafir ise kişi kayıt istasyonunda saniyeler içinde iris ve yüz kayıtlarını alıp merkezi biyometrik veri tabanımıza kaydediyoruz.

X-Ray çanta kontrolü ile içeriye sokmak istemediğiniz tehlikeli araçlar ve maddeleri tespit edip anında müdahale etmenizi sağlıyoruz.

SİZ ENERJİNİZİ ÜRETİME AYIRIN DİYE HER ŞEY OTOMATİK VE ANLIK BİYOMETRİK SİSTEM KONTROLÜNDE

Nükleer tesiste katların ve alanların tamamında kişinin hareketini anlık olarak kameralardan takip edip ziyareti sırasında nerelere girdiğini biliyoruz.

Yüz Tanıma Hareket Haritası

Tesise giren personel ve misafirlerin hareketlerini yüz tanıma ile takip edip biyometrik hareket haritalarını çıkarıyoruz.

Her katta kişinin kendini iris ve yüz tanıma ile tanıtarak geçiş yapmasına izin veriyoruz.

CCTV ile Anlık Yüz Tanıma Kontrolü

Tesis içinde ve dışında kurulu CCTV kameralar üzerinden anlık olarak kişileri yüz tanıma ile tespit ediyoruz.

Eğer giriş izni olmayan alanlara yetkisiz giriş yapılmaya çalışılırsa anında otomatik uyarı sistemini tetikliyor ve müdahale ediyoruz.

Tüm sistemler tek merkezden kontrol edilebildiği için zaman ve insan emeğinden tasarruf sağlıyoruz.

Papilon, Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde !

Papilon, Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde !

Papilon Savunma, 5-6 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşen Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi etkinliğine katıldı. Etkinlikte Papilon Savunma’nın gelişmiş Kritik Tesis Güvenliği ürün ve sistemleri, “hayatları önemseriz” temasıyla alanında

Read More »